"Am mare încredere în echipă, se vede spriritul". Cui a dedicat Risto Radunovic golul marcat cu Chindia Târgoviște

FCSB Chindia Targoviste Risto Radunovic Superliga
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 22:42
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 22:48

FCSB a învins-o pe Chindia Târgovişte cu scorul de 2-0, în deplasare, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 20-a a Superligii de fotbal.

Golurile au fost marcate de muntenegreanul Risto Radunovic (minutul 24 - penalty) şi francezul de origine algeriană Billel Omrani (minutul 73). Omrani a marcat primul său gol pentru FCSB.

Meciul s-a jucat pe un teren îmbibat cu apă, cu bălţi pe alocuri. Din cauza condiţiilor de joc, trei jucători au părăsit terenul accidentaţi, Darius Olaru şi Andrea Compagno de la FCSB (minutul 7), în urma unui duel cap la cap şi Daniel Popa de la Chindia Târgoviște (minutul 34).

Chindia vine după patru meciuri consecutive fără victorie în campionat, două egaluri şi două eşecuri. FCSB se află la a cincea victorie consecutivă în campionat.

Ce a declarat Risto Radunovic după victoria cu Chindia Târgoviște

"O victorie muncită, pe un teren foarte greu, împotriva unei echipe foarte bune. Mă bucur că ne-am adaptat bine la gazon. A fost un penalty la care am fost inspirat, mă bucur că am ajutat echipa. Victoria o dedic colegilor noștrii, care s-au accidentat. Sper să fie bine și să revină cât mai repede.

Ne bucură atmosfera din vestiar, cele cinci victorii, dar mai avem două meciuri care sunt foarte importante. Acum se simt toți jucătorii bine, cei care au venit pe parcurs. Am mare încredere în echipă, se vede spiritul", a declarat Risto Radunovic la finalul partidei, la DigiSport.