"Am avut momente de panica, ne temeam ca egaleaza!" Reactia lui Gardos dupa victoria cu Botosani! Steaua, noul lider al Ligii I!

Florin Gardos Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 22 Septembrie 2013, 19:08
Data actualizarii: Luni 23 Septembrie 2013, 15:12

►Dinamo – Sanatatea, marti 20:30, IN DIRECT Sport.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua, Rapid si U Craiova - Petrolul! Bate Cupa!

"Am intalnit o echipa agresiva, care a depus efort, au avut ambitie sa ne bata. In prima repriza am inceput slabut, au avut ocazii, dar ne-am impus si am inscris de doua ori. In a doua repriza nu stiu ce s-a intamplat, au inceput ei foarte bine. Cert e ca au inscris si la un moment dat eram in degringolada, am intrat in panica dar e bine ca nu am primit al doilea gol. Jocul s-a echilibrat si n-au mai marcat.

Nu ne asteptam sa urcam pe primul loc din aceasta etapa, in conditiile in care aveam doua meciuri in minus, dar am vazut adversarii si e normal sa fim lideri. Ne-am revenit dupa meicul cu Schalke, cred ca s-a vazut, campionatul e important, Champions League un bonus si vom incerca sa tragem tare si sa ne calificam. Mie imi place, mai bine joci decat sa faci antrenamente.Nu mi-a placut cand a fost pauza cu nationalele, abia asteptam sa joc in Liga. E putin obositor, dar poti sa te refaci. Szukala a fost suparat dupa lipsa de comunicare cu Tatarusanu, dar nu e usor, suntem mereu criticati si ma bucur ca a reusit sa marcheze", a declarat Gardos la Digi.