Alexandru Ionita, Alibec si Iorga au debutat la Astra! Prima victorie din 2014: 1-0 cu vicecampioana Norvegiei! Cum a aratat echipa:

Astra Denis Alibec Rosenborg Superliga
Data publicarii: Marti 28 Ianuarie 2014, 07:35
Data actualizarii: Marti 28 Ianuarie 2014, 07:41

► Unii zic ca n-o sa mai avem altul ca el in tenis. Poate Halep? ION TIRIAC, marti de la 19:00, LIVE IN STUDIO SPORT.RO!

Astra Giurgiu a invins aseara, cu scorul de 1-0, vicecampioana Norvegiei, Rosenborg Trondheim, intr-un meci din cadrul turneului La Manga Cup, primul amical al liderului din Liga I in acest an.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Seto, in minutul 59, cu un sut de la 25 de metri.

La acest meci au debutat la Astra: Alexandru Ionita, Denis Alibec si Laurentiu Iorga, toti intrand dupa pauza. Alibec a fost eliminat pe final de joc.

Tehnicianul Daniel Isaila a inceput meciul cu urmatoarea formula de echipa: Coman - Matel, Gaman, Muresan, J. Morais - Laban, Cristescu - Yoda, Budescu, William - Yazalde.

In repriza a doua au mai fost folositi portarul Lung si jucatorii de camp Ben Yousef, Seto, Yahaya, Alibec, Iorga, Ionita si Ivanovski. Enache a lipsit din cauza unor probleme medicale.

Sursa: Mediafax