Alba Iulia 1-1 CFR Cluj! (Traore 56/Dalbea 89)

Alba Iulia CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 01 Noiembrie 2009, 15:51
Data actualizarii: Duminica 01 Noiembrie 2009, 16:00

Unirea Alba Iulia a reusit supriza etapei, in meciul de pe teren propriu cu CFR Cluj, terminat la egalitate, scor 1-1. Ambele goluri au fost reusite in repriza secunda. Traore a deschis scorul cu un sut cu calcaiul la cateva minute dupa pauza, iar Razvan Dalbea a egalat cu doua minute inainte de final

Golurile au fost marcate de Dalbea, in minutul 89, pentru gazde, respectiv Lacina Traore, in minutul 56, pentru oaspeti.

1-0: Balonul a ajuns in mijlocul careului gazdelor in urma unei lovituri de colt de pe partea dreapta si, dupa o invalmaseala, mingea a ricosat la Traore, care, cu cu spatele la poarta, a reluat cu calcaiul, printre picioarele portarului Rotaru, faza la care jucatorii Unirii Alba Iulia au reclamat fault la Vujadinovici.

1-1: Dalbea a inscris cu un sut de la aproximativ 35 de metri, in stanga lui Nuno Claro, balonul atingand pamantul in fata portarului formatiei CFR Cluj.

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 6. S. Radoi, 16. Bonacin, 13. Vujadinovici, 22. Vitinha - 20. Olah (10. Selagea '85), 5. Dalbea, 26. Varga (9. Verdes '74), 14. C. Cristea - 7. G. Grozav (15. Sg. Costea '63), 18. Veljovici. Antrenor: Adrian Falub.

CFR Cluj: 1. Claro - 2. Tony, 20. Cadu, 15. Alcantara, 4. Panin - 6. G. Muresan - 19. Culio, 8. Peralta (7. Dubarbier '58), 77. Deac (23. Mara '85) - 9. L. Traore, 99. Nei (29. Didy '58). Antrenor: Antonio Conceicao.

Cartonase galbene: Varga '70 / Cadu '15, Peralta '17, Didy '63, 90+2.
Abitri: Cristian Balaj (central) - Adrian Vidan, Florin Paunescu (asistenti) - Catalin Popa (rezerva).

Observatori: Nicolae Grigorescu, Viorel Boit.

La partida au asistat aproximativ 6000 de spectatori, printre care si un grup de aproximativ 200 de fani ai echipei CFR Cluj.