MM Stoica il distruge pe Adi Petre dupa meciul cu Backa Topola! "Nu sunt multumit deloc de cum s-a prezentat! E ultimul la toti parametrii! ULTIMUL!!!"

Superliga Adi Petre, distrus dupa meciul cu Backa Topola! Atacantul a inscris un gol in timpul regulamentar, dar atitudinea lui lasa de dorit: "E ultimul la toti parametri! ULTIMUL!!!"
Data publicarii: Vineri 18 Septembrie 2020, 17:01
Data actualizarii: Vineri 18 Septembrie 2020, 17:43

Adrian Petre continua sa aiba probleme la FCSB, iar felul in care se prezinta la antrenamente i-a dezamagit complet pe cei din conducerea ros-albastrilor.

Adrian Petre a intrat in minutul 21 al partidei de la Topola si a reusit sa inscrie un gol in timpul regulamentar.

Atacantul s-a aflat si printre cei care au executat loviturile de departajare la final si a reusit din nou sa puncteze pe tabela de marcaj. FCSB s-a calificat in turul 3 al Europa League dupa ce a remizat 6-6 in timpul regulamentar si s-a impus la loviturile de departajare, scor 5-4.

Mihai Stoica, oficial al FCSB-ului, a continuat sa isi exprime nemultumirea fata de atitudinea atacantului Adrian Petre:

"Adrian Petre nu se antrena asa cum ar fi trebuit sa se antreneze un jucator care vrea sa joace in prima echipa. Era ultimul la toti parametrii! Ultimul!!! Lumea intreba de ce nu joaca Adrian Petre. El trebuie sa demonstreze. Nu sunt multumit deloc de cum s-a prezentat aseara. A marcat un gol, dar au fost foarte multe actiuni in care nu era unde trebuie!

Adrian Petre trebuia sa marcheze din centrarea impecabila a lui Morutan cu poarta goala. Adrian Petre trebuia sa alerge si sa isi ajute coechipierii. E adevarat, a marcat un gol si apoi si-a asumat raspunderea si a executat o lovitura de departajare. Dar un jucator profesionist ar trebui sa faca altceva. Ma uit la vad pe Perianu ca e capabil la 18 ani sa traga echipa dupa el.

Perianu la 18 ani a reusit 120 de minute in teren sa traga echipa dupa el. Sa scoata un cartonas rosu", a spus Mihai Stoica la Digi Sport.