Urziceni 3-1 Otelul (Paduretu, Balan, Danalache / Pena)

LIVE Otelul Galati Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Vineri 07 Noiembrie 2008, 20:30
Data actualizarii: Vineri 07 Noiembrie 2008, 22:24

Cinci minute s-a jucat un fotbal nebun. Urziceniul a intors meciul dupa ce Otelul deschisese scorul si urca pe primul loc, cu un punct inaintea lui Dinamo, care merge la Timisoara.

Dan Petrescu l-a contrazis pe Marius Stan, cel care spunea ca Unirea e mai tare "afara" decat pe teren propriu. Cu 30 de puncte, Unirea asteapta de pe primul loc meciul lui Dinamo la Timisoara

90+3'Final meci Unirea Urziceni castiga cu 3-1 partida cu Otelul si urca pe prima pozitie a clasamentului, cel putin pentru o zi
90+3'Cartonas rosu Apostol primeste al doilea galben, dupa ce optrit mingea cu mana si este eliminat.
90+3'Centrarea lui Salagean, din apropierea coltului terenului, de pe partea stanga, Tismanaru reia cu capul, din unghi, din 6 metri, retine Arlauskis
90+1'Partida se va prelungi cu 3 minute
89'Cartonas galben Apostol este avertizat pentru proteste
88'Schimbare Iese Mara, intra Burns
85'Gol Danalache reia cu capul, din 6 metri, de langa S. Costin, fara sansa pentru Kolev
82'Cartonas galben Borceanu este avertizat, dupa ce l-a presat si l-a impins usor pe Arlauskis
81'Schimbare Intra Tismanaru in locul lui Pena
80'Mara patrunde in careul Otelului, pe partea dreapta, ii scoate in spate lui Danalache, acesta reia mult peste poarta, dintr-o pozitie favorabila
76'Lovitura de colt pentru Unirea, respinge Pena
74'Lovitura libera pentru Otelul. Viglianti trimite direct pe poarta, respinge Arlauskis
73'Cartonas galben Ricardo este avertizat, pentru o tinere de tricou
71'Bourceanu suteaza de 25 de metri, mult peste poarta lui Arlauskis
65'Schimbare Schimbare si la Unirea. Intra S. Frunza in locul lui T. Balan
62'Schimbare Cojoc il inlocuieste pe Carja
61'Schimbare Grigoras face doua schimbari. Nikolici intra in locul lui Tanasa
60'Ocazie uriasa pentru Unirea. Mara reia superb, din vole, de la 14 metri, scoate Kolev cu un reflex excelent
59'Cartonas galben Galamaz este avertizat, pentru proteste
54' GOOOL, Unirea! Tibi Balan marcheaza pentru 2-1 si Unirea intoarce scorul in numai 4 minute!
53' GOL URZICENI! Paduretu egaleaza pentru trupa lui Dan Petrescu. Paduretu a sutat din interiorul careului la coltul scurt, mingea a fost usor deviata si a intrat in poarta galatenilor. Meciul se incinge.

51' GOL OTELUL! Pena, jucatorul care a marcat cu Steaua, inscrie si in fata Unirii Urziceni!

45+1'Final prima repriza R. Dumitru pune capat primei reprize, incheiata la egalitate, scor 0-0.
45'Atac in viteza al gazdelor, combinatie Mara-T. Balan, ultimul suteaza pe jos, din coltul careului mare al Otelului, retine insa Kolev
42'Centrare a lui Apostol, de pe partea stanga, dupa un corner, pentru Galamaz, respinge cu capul Pena, coborat in aparare
40'Lovitura libera pentru Unirea, de pe partea stanga. Galamaz reia cu capul, peste transversala, din 8 metri, dintr-o pozitie destul de buna, perpendicular pe bara din stanga a lui Kolev.
35'Viglianti se resimte dupa un duel cu Apostol, arbitrul nu dicteaza nimic. Jucatorul Otelului a avut o intrare mai imprundenta, apoi Apostol i-a aplicat o talpa, din inertie, iar centralul Robert Dumitru a ales sa nu acorde nicio sanctiune
33'Atac al Unirii, dar mai multe suturi ale jucatorilor ialomiteni sunt blocate de fundasii Otelului, in propriul careu, apoi T. Balan trimtie peste poarta
31'Sutul lui D. Tudoran, din apropierea coltului careului mare al Galatiului, trece mult peste poarta lui Kolev
30'O prima jumatate de ora dezamagitoare la Urziceni, fara nicio ocazie notabila la niciuna din porti
22'Viglianti incearca sa-l surpinda cu un sut de la mare distanta pe Arlaukis, balonul prinde si pamantul in fata portarului Unirii, dar lituanianul respinge in corner
17'Sutul puternic al lui Mara, de la 20 de metri, din pozitie centrala, trece pe langa poarta lui Kolev
15'Centrare de pe partea stanga, pentru Tanasa, retine Arlauskis
10'Primul sut pe poarta apartine gazdelor, retine Kolev
9'Lovitura libera de la mare distanta pentru Otelul. Executa Vitaici, S. Costin reia cu capul din centrul careului, mult peste poarta
1'A inceput partida Unirea Urziceni - Otelul Galati