Urziceni s-a chinuit cu penultima clasata: Unirea 1-0 CS Otopeni!

CS Otopeni Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Sambata 04 Aprilie 2009, 12:04
Data actualizarii: Sambata 04 Aprilie 2009, 14:00

Unirea Urziceni a castigat la limita, scor 1-0 cu penultima calsata, CS Otopeni care a jucat  in inferioritate numerica o repriza intreaga, Ionut Rada fiind eliminat!

Fundasul lui CS Otopeni, Ionut Rada, a fost eliminat in ultimul minut al primei reprize, pentru un fault asupra lui Bilasco, facut in postura de ultim aparator. Din lovitura libera rezultata, Brandan a sutat putin pe langa vinclul portii lui Munteanu.

Oaspetii ar fi putut deschide scorul atat in debutul primei reprize, cat si imediat dupa startul celei de-a doua, dar Liviu Ganea a ratat de fiecare data singur cu portarul.In minutul 75 Balan a reluat cu capul din interiorul careului mic o minge centrata de Nicu si a deschis scorul.

A fost doar cea de-a doua intalnire dintre cele doua echipe petrecuta pe prima scena a fotbalului romanesc, dupa ce in tur ialomitenii s-au impus cu scorul de 2-1.

In urma acestui rezultat, Unirea a acumulat 42 de puncte si isi pastreaza locul 2 in clasament indiferent de rezultatele din aceasta etapa, in timp ce CS Otopeni ramane pe locul 17, cu 11 puncte.

Otopeni: Cr.Munteanu - L.Ivan, Nuno Diogo, Rada, Vitinha - Fl.Parvu, Vali Negru, Menassel, Caramarin, Lazic - V.Iacob
Urziceni: Arlauskis - E.Nicu, Galamaz, Mehmedovic, V.Bordeanu - I.Apostol, Todoran, Paduretu, Paduretu - T.Balan, Danalache