Steaua 2-1 Brasov (Dayro, Arthuro/ Roman)

FC Brasov LIVE Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 03 August 2008, 20:46
Data actualizarii: Duminica 03 August 2008, 22:53

Steaua castiga in ultimele minute mecil cu Brasovul lui Lucescu. Dayro Moreno a deschis scorul, Roman a egalat la o alta greseala a lui Zapata, iar Arthuro aduce victoria prin primul gol la Steaua.

93' Finalul meciului: Steaua castiga cu 2-1
92' Szekely centreaza de pe partea dreapta, Stelea nu reuseste sa retina si respinge doar pana la Tiago, care suteaza slab
89' Arthuro aduce golul victoriei pentru Steaua
83'
Schimbare Ultima schimbare la Steaua. Intra Rada in locul lui Lovin. Aceasta modificare aduce un "val" de fluieraturi din tribune.
83' Roman face o cursa de 30 de m in care depaseste mai multi adversari si este faultat de Petre Marin la 25 m de poarta lui Zapata
82' Golanski centreaza pentru Arthuro, dar atacantul venit de la Alaves nu reuseste sa reia spre poarta.
81' Cartonas galben pentru Maldarasanu
80' Moreno avanseaza pe stanga, centreaza perfect pentru Arthuro, dar atacantul lufteaza si Stelea prinde fara probleme
78' O noua centrare buna a lui Golanski. Mingea ajunge la Dayro Moreno, care intoarce, cu capul, pentru Vali Badea, dar atacantul nu reuseste sa ajunga la balon.
77' Tiago are o noua intrare dura la Ilyes, dar scapa si de aceasta data neavertizat
76' Szekely executa, mingea este deviata de un fundas si ajunge la Badea, care incearca o foarfeca, dar atacantul nu reuseste sa loveasca balonul
75' Ilyes il faulteaza pe Tiago, la 35 de m de poarta lui Stelea
73' Schimbare Vali Badea intra in locul lui Neaga
72' Szekely obtine o lovitura libera de pe partea dreapta, in apropierea careului
71' Tiago il faulteaza din spate pe Ilyes, dar nu primeste cartonasul galben
70' Schimbare Tiago intra pe teren in locul lui Ovidiu Petre
69' Thiago este pe marginea terenului si primeste ultimele indicatii de la Marius Lacatus
64' Cartonas galben Rui Duarte primeste "galben" pentru ca a intarziat repunerea balonului in joc
64' Schimbare Brasovul isi epuizeaza toate modificarile inca din minutul 64. Intra B. Niculae, iese Oros
61' Szekely patrunde in careu cu mingea la picior, este blocat in momentul sutului, dar Ov Petre recupereaza si suteaza puternic, putin pe langa stalpul din dreapta al portii aparate de Stelea.
60' Arthuro primeste un balon in careul brasovenilor, avanseaza dar este blocat in momentul in care a incercat sa intoarca pentru Moreno
58' O noua centrare buna a lui Golanski de pe dreapta. Stelea intervine ezitant si nu reuseste sa retina. Mingea sare la Arthuro care, incomodat de un adversar, cade si nu reuseste sa reia in poarta goala
56' Ocazie imensa pentru Steaua!!! Szekely a executat o lovitura libera de pe partea stanga, pe coltul lung. Athuro se inalta si trimite cu capul in transversala! Faza continua, mingea ajunge la Dayro Moreno care cade in careu, dar arbitrul lasa jocul sa continue.
54' Rui Duarte se resimte dupa un fault al lui Petre Marin
53' Roman egaleaza pentru Brasov dupa un sut de la 23 de metri
53'
Corner pentru FC Brasov. Maldarasanu trimite in careu, dar stelistii resping fara probleme
52' Ovidiu Petre "deschide" in flancul drept pentru Golanski, polonezul centreaza fara preluare si Arthuro rateaza de putin "intalnirea" cu balonul
51' Start excelent de partida pentru Steaua. Rica Neaga avanseaza pericolos spre poarta, dar N. Constantin cade in duel cu stelistul si arbitrul fluiera "fault in atac"
50' Golanski centreaza in forta, dar Moreno si Arthuro nu reusesc sa ajunga la minge.
49' Neaga suteaza din unghi, Stelea retine in doi timpi
48' Ovidiu Petre incearca o pasa spre Arthuro, insa Ilyes se repliaza si opreste actiunea stelistilor
47' Arthuro il lanseaza pe Neaga spre poarta lui Stelea, dar se fluiera offside
46' Schimbare Razvan Lucescu a efectuat doua modificari. Au intrat Sburlea si Roman, au iesit Adriano si Senin
46' Inceput repriza a doua

45+2' Final prima repriza Arbitrul pune punct primei reprize. Steaua conduce cu 1-0, dupa o prima parte in care a dominat dar nu a reusit sa puna de multe ori in pericol poarta lui Stelea
43' Mijlocasul se ridica si va continua partida
43' Szekely are nevoie de interventia echipei medicale dupa o intrare din spate a lui Rui Duarte
40' Ocazie imensa pentru Steaua! Dayro Moreno centreaza in diagonala pentru Arthuro, brazilianul se inalta si trimite, cu capul, spre poarta lui Stelea, dar batranul goal-keeper are un reflex senzational si scoate in corner.
39' Ovidiu Petre il lanseaza pe Szekely cu o pasa "printre", dar arbitrul fluiera offside
32' Dayro Moreno deschide scorul dupa o greseala a lui Stelea
26' O noua actiune nereusita a stelistilor. Petre Marin paseaza la adversar si suporterii ros-albastrilor dau primele semne de nemultumire
25' Neaga are foarte multa libertate de miscare si penduleaza pe ambele laturi ale terenului
23' Cartonas galben Lovin este avertizat pentru o intrare dura la Ilyes
22' Doua actiuni consecutive ale lui Rica Neaga. De fiecare data pasele inlocuitorului lui Nicolita au fost blocate de fundasii Brasovului
19' Szekely reuseste o trecere superba pe langa Cr. Ionescu, dar arbitrul fluiera fault. Suporterii Stelei protesteaza deoarece mijlocasul venit de la Otelul scapase spre poarta lui Stelea.
17' Szekely executa o lovitura libera de la 40 de m de poarta lui Stelea, fundasii brasoveni resping.
16' Ilyes primeste o minge in tusa dreapta, centreaza bine, dar Zapata iese si retine fara emotii
15' Brasovenii se apara cu 8 jucatori si, pana in acest moment, reusesc sa blocheze toate incercarile ofensive ale elevilor lui Marius Lacatus
13' Cartonas galben Catalin Munteanu primeste primul cartonas galben al partidei dupa o "talpa" la Golanski
13' Arthuro avanseaza cu mingea la picior si incerca sa il lanseze pe Golanski, dar polonezul nu poate ajunge balonul
10' Neaga avanseaza spre poarta lui Stelea, dar cade dupa un duel umar la umar cu Cristian Oros si arbitrul lasa jocul sa continue
7' Cursa de 40 de m a lui Dayro Moreno, columbianul paseaza pentru Arthuro, dar Oros intervine si recupereaza balonul
5' Neaga combina cu Arthuro dar fundasii brasoveni opresc actiunea de atac a Stelei
4' Fundasul a cazut dupa un duel cu Ilyes, dar va continua partida
3' Dorin Goian este cazut la pamant si acuza o lovitura
2' Ar putea fi ultima partida a lui Radoi la Steaua, dupa ce finantatorul Gigi Becali a anuntat ca fundasul va pleca la Inter
1' nceput de joc Arbitrul fluiera inceputul partidei

STEAUA: Zapata - Golanski, Goian, Radoi, Petre Marin - Lovin, Petre - Szekely, Dayro Moreno, Neaga - Arthuro