Victorie BALBAita: Poli Iasi 1-0 Bistrita!

Gloria Bistrita Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Vineri 20 Martie 2009, 18:59
Data actualizarii: Vineri 20 Martie 2009, 21:19

Poli Iasi si-a revenit dupa infrangerea in fata Stelei scor 1-0 si castiga acasa cu Gloria Bistrita

Iesenii au inceput perfect partida, marcand inca din minutul 2, gratie reusitei lui Balba singurul pericol pentru porta oamenilor lui Sabau!

Bistritenii au avut in minutul 16 o bara, dupa ce Sanmartean a sutat de la aproximativ 16 metri, de pe partea stanga, iar balonul a lovit transversala lui Plesca.

In minutele 15 si 25 Andrei Cristea a ratat singur cu portarul, dupa ce in ambele situatii scapase de marcajul adversarilor.

Inaintea inceperii meciului, iesenii si-au facut aparitia imbracati in tricouri albe, pe care era scris mesajul "Edi, suntem alaturi de tine!". Jucatorii au vrut sa isi exprime astfel solidaritatea cu masorul echipei, a carui sotie este in coma.

POLI IASI: Plesca - Buta, A. Ilie, Cr. Munteanu, Todescato - Viveiros, Gavatorta, Montiel, M. Oprea - A. Cristea, Balba

BISTRITA: Tatarusanu - Frasinescu, Ciuca, Achim, Paun - Velcovici, Bajenaru, Nalati, Sanmartean - Coroian, Azevedo