Otopeni 2-0 Gaz Metan (Diogo, Scarlatache)

CS Otopeni Gaz Metan Medias LIVE Superliga
Data publicarii: Duminica 28 Septembrie 2008, 18:55
Data actualizarii: Duminica 28 Septembrie 2008, 21:10

Otopeniul reuseste prima victorie din acest sezon si-si ia zborul cu Gazul din Medias. Gaz Metan aramane cu doar doua victorii.

90+4'Final meci Arbitrul Georgian fluiera finalul meciului dintre Otopeni si Gaz Metan Medias.
90+1'Mediasul ataca, dar fara succes. Meciul se indreapta spre victoria gazdelor.
81'Mare ocazie pentru Otopeni: Chihaia a patruns pe partea dreapta, a sutat din 10 metri lateral dreapta, dar a parat Stetca.
80'Schimbare Caramarin a intrat in locul lui Jaime la Otopeni.
78'Schimbare Zaharia este inlocuit de Florin Sabou la Gaz Metan.
77'Tot Otopeniul se afla in atac, dar fara a-si crea ocazii clare.
73'Prima faza periculoasa pentru Medias. Sut bun al lui Craciun, dar a prins Cristi Munteanu cu siguranta.
72'Mediasul incearca sa puna sub presiune poarta gazdelor, dar oaspetii au lasat jocul bun in Ghencea.
69'Tot Otopeniul este in atac, Gaz Metan nu pare capabila sa-si revina din socul primirii celor doua goluri.
68' GOL OTOPENI! Scarlatache marcheaza pentru 2-0, iar CS Otopeni se apropie de prima victorie din acest sezon!

61'GOL pentru Otopeni. Diogo a marcat cu capul, dupa o faza confuza in careul oaspetilor. Fundasul a reluat cu capul din 6 m.
60'Faza frumoasa pentru Gaz Metan cu aparitia surprizatoare a lui Dos Santos in atacul oaspetilor, dar sutul fundasului se duce in afara stadionului.
58'Cartonas galben Radu Zaharia a fost avertizat pentru un fault la Jaime.
54'Ritmul meciului este mai alert, dar lipseste claritatea actiunilor pentru ambele echipe.
52'Prima ocazie pentru Gaz Metan, Vidakovic paseaza pentru Hoban, acesta suteaza de la 16 metri, multe peste.
51'Lovitura libera pentru Otopeni, mingea ajunge la Chiacu, acesta suteaza dar mingea este respinsa de apararea oaspetilor,
49'A doua repriza a inceput cu Otopeniul in atac si cu Gaz Metan aparandu-se haotic.
46'Schimbare Gabi Margarit l-a inlocuit pe Vali Negru.
46'Inceput repriza a doua A inceput al doilea mitan.

45'Final prima repriza Arbitrul Georgian fluiera finalul primei reprize.
35'La cornerul care a urmat, mingea a ajuns tot la Chiacu, in afara careului, dar sutul sau este respins de Stetca.
34'Chiacu ia o actiune pe cont propriu, dribleaza in careul Mediasului, suteaza spre vinclul portii lui Stetca, dar portarul respinge.
31'Cartonas galben Florin Parvu este avertizat asupra lui Hoban.
28'Pase slabe, greseli individuale, lipsa de luciditate, acestea sunt ingredientele acestui meci, in aceste momente.
24'Meciul este echilibrat, dar niciuna din echipe nu-si creeaza ocazii de gol. Se trece usor peste constructie, jucandu-se cu pase lungi.
20'Lovitura libera periculoasa pentru Otopeni, dar Chiacu trage in zid.
17'Otopeniul a inceput sa puna stapanire pe joc. Chiacu obtine un corner, executat de Constantin, dar oaspetii resping fara probleme.
16'Bara pentru Otopeni! Constantin este lansat in profunzime, incearca sa-l lobeze pe Stetca, dar mingea cade pe transversala.
15'Lovitura libera pentru Otopeni, Jaime executa in zid si gazdele obtin primul corner, ramas fara rezultat.
13'Contraatac al Otopeniului, mingea ajunge la Constantin, care centreaza direct in picioarele unui fundas al Gazului.
11'Prima actiune de poarta a Otopeniului, combinatie Chiacu, Parvu, sutul ultimului este prins cu usurinta de Stetca.
9'Gaz Metan s-a instalat in jumatatea Otopeniului, dar fara a-si crea ocazii de poarta.
5'Prima centrare a meciului, Lazar centreaza in careu, dar respinge apararea Otopeniului.
2'Gaz Metan are initiativa la inceput de meci, CS Otopeni s-a asezat in aparare.
1'Inceput de joc Arbitrul fluiera inceputul meciului.

CS Otopeni: 12. Cr. Munteanu - 24. Cl. Dumitrescu, 2. Scarlatache, 55. Diogo Pereira, 21. Musat - 7. Chiacu, 9. Parvu, 14. V. Negru (26. Margarit '46), 11. Cr. Constantin - 34. Jaime (16. Caramarin '81), 25. Yontcha (81. Chihaia '62). Antrenor Marian Bucurescu.

Gaz Metan: 30. Stetca - 20. Craciun, 3. Rafael, 18. Falemi, 19. Fl. Lazar (9. Prodan '65), 8. Buzean - 17. Dudita, 16. R. Zaharia (14. Sabou '79), 15. Hoban, 7. Curtean (24. M. Voicu '75) - 29. Vidakovici. Antrenor: Cristian Pustai.