CS Severin 1-0 Gloria Bistrita! Severinenii, la prima victorie din istorie in Liga 1! Dolha a luat un gol FANTOMA!

CS Turnu Severin Bistrita Liga I Superliga
Data publicarii: Vineri 09 Noiembrie 2012, 20:30
Data actualizarii: Vineri 09 Noiembrie 2012, 21:00

Echipele de start:

CS Turnu Severin: Marinescu - Mitic, Durimel, Dandea, Giurgiu - Buleica, Golic, Moutinho, Zaharia - Vancea, Thomas Rezerve: Stetca, Balau, Gugu, Dragalina, Neacsa, Kader, Arnautu

Gloria Bistriţa: Dolha - Peteleu, Ionescu, Kanon, Reano - Romario, Anton - Zaziri, Predescu, Curtuiuş - Ayza
Rezerve: Bota, Trestenicu, Tarca, Layo, Teher, Trasca, Andrei Enescu

_________________________________________________________________________________________

FINAL DE PARTIDA

Min 83: GOOOL SEVERIN! Neacsa inscrie dupa o deviere norocoasa

Min 82: A doua schimbare facuta de Nae Manea: Predescu este inlocuit de Andrei Enescu

Min 70: Portarul Bistritei intervine din nou senzational la sutul deviat al lui Neasca

Min 62: Ocazie uriasa a gazdelor; Dolha intervine senzational la sutul trimis de Arnautu

Min 61: Schimbare la Bistrita: intra Tarca, iese Zaziri

PAUZA

Min 45: Marinescu intervine perfect la centrarea lui Predescu si isi salveaza echipa

Min 27: Schimbare la Severin: Arnautu intra in locul lui Thomas

Min 24: Prima ocazie importanta a meciului vine abia in minutul 24; Predescu suteaza pe langa poarta dintr-o pozitie foarte buna

Min 1: Curtuius reuseste sa inscrie inca din primul minut, dar arbitrul de margine semnealizase offside