Punct MARE pentru Poli! Otelul 3-3 Timisoara

Otelul Galati Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 13:51
Data actualizarii: Duminica 08 Noiembrie 2009, 16:12

Timisoara a obtinut un egal in ultimul minut la Galati, Luchin l-a salvat pe Sabau de la un dezastru.

Golurile au fost marcate de Axente, in minutele 24 si 43, Ibeh '55, pentru gazde, respectiv Chiacu '51, Magera '82, Luchin '90, pentru oaspeti.

1-0: Mera a luftat la marginea careului de 16 metri, Axente a ramas singur cu portarul si a inscris cu un sut plasat, de la aproximativ cinci-sase meciuri.
2-0: Apararea formatiei timisorene a facut gresit pasul la ofsaid, Axente a scapat singur spre poarta si a majorat diferenta cu un sut la coltul scurt, pe sub portarul Pantilimon, din unghi.
2-1: Magera a sutat de la marginea careului de 16 metri, Sergiu Costin a deviat balonul care a lovit transversala si a ricosat pana la Chiacu, iar fotbalistul timisorean a reluat in poarta goala.
3-1: Defensiva oaspetilor a gresit din nou din nou, balonul a ajuns la Ibeh, iar acesta a sutat la coltul scurt, executie care l-a surprins pe Pantilimon, care se astepta la un sut la coltul lung.
In minutul 75, Magera a executat o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri, usor lateral dreapta, si a trimis in bara, balonul a ricosat la Chiacu, insa acesta a reluat pe langa buturi.
3-2: Portarul Baotici a iesit gresit la o centrare venita in urma unei lovituri de colt, mingea a ajuns la Magera, care a reluat in plasa, de la aproximativ trei metri.
3-3: Patras a pierdut balonul pe flancul stang, Magera a centrat in careu, iar Luchin a stabilit scorul final al partidei, 3-3, cu o lovitura de cap de la aproximativ 5 metri.

Otelul: 1. Baotici - 3. Rapa, 18. Sg. Costin, 16. Sarghi, 23. Salageanu - 29. Giurgiu, 26. Neagu (31. Jelev '85) - 7. L. Iorga (30. G. Paraschiv 64), 15. Ibeh, 6. Patras - 9. Axente (37. Viglianti '76). Antrenor: Dorinel Munteanu.

FC Timisoara: 29. Pantilimon - 2. Bonfim, 14. Mera (10. Artiom Karamyan '37), 16. Luchin, 20. Maxim - 26. Chiacu, 8. Vrsici, 13. Scutaru (7. Stancu '46), 77. Curtean (21. Goga '54) - 18. G. Bucur, 27. Magera. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Misiune imposibila: FC Brasov 0-0 Urziceni!
Sambata 07 Noiembrie 2009, 21:10