FC Arges 1-1 Gloria Buzau(Voiculet/Fallardo)!

FC Arges Gloria Buzau LIVE Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Septembrie 2008, 18:45
Data actualizarii: Sambata 20 Septembrie 2008, 20:57

Fc Arges si Gloria Buzau au remizat, 1-1, in aceasta seara, pe stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, in al doilea meci al etapei a opta a Ligii 1.

Contrar parcursului jocului, oaspetii de la Buzau au deschis scorul printr-o executie de exceptie a lui Fallardo. El a sutat de la 20 de metri in vinclul portii lui Bosneag, caruia nu i-a mai ramas decat sa scoata mingea din plasa.

Pitestenii nu au renuntat la lupta, si au reusit sa egaleze in minutele de prelungire, datorita insistentei lui Voiculet, care a sutat de la 15 metri la coltul lung. Scor final: FC Arges-Gloria Buzau 1-1 si pitestenii sunt cu cutitul la os in clasament.

Min 90 +2 GOL Voiculet profita de o mica greseals a defensivei buzoiene si marcheaza cu un sut sec de la 15 metri
Min 90 De la margine se arata 4 minute de prelungire
Min 73 GOOL Fallardo face o faza de zile mari. Dribleaza tot ce ii iese in cale, sutează cu sete, iar mingea ajunge in plasa lui Bosneag
Min. 71 Argesul ataca in valuri, dar ultima pasa este intotdeauna imprecisa
Min 63 Deviere buna a lui Ionescu pentru Santos. Acesta scapa singur spre poarta, dar este semnalizat in offside. Pe reluare se observa ca atacantul buzoian se afla in pozitie corecta
Min 61 Faza periculoasa a celor de la FC Arges, Tanase centreaza, Dulcea reia periculos, cu capul, spre poarta, dar mingea trece peste
Min 58 Schimbare: Argesenii forteaza atacul. Il scot pe Bazzi si il introduc pe Dulcea
Min 57 Schimbare: Iese Kamara şi intră Crivac
Min 53 Combinatii bune intre Ionescu si Litu, ultimul patrunde in careu, insista sa tina mingea si este deposedat
Min 50 Cartonas galben: Balasa primeste cartonasul galben, dupa o interventie la Litu
Min 50 Bicfalvi centreaza bine la marginea careului. Fallardo trage din prima, putin pe langa poarta
Min 49 Prima ocazie este trecuta in contul buzoienilor. Tiago Santos trage bine din vole, Bosneag retine în doi timpi
Min 46 Inceput repriza a doua
Min 45 Final prima repriza: Arbitrul pune capat primei reprize. Cele două echipe au jucat deschis, dar scorul a rămas intact
Min. 43 Kamara trage de la 16 metri, dar Barbu retine
Min 40. Valentin Stan greseste din nou decisiv. Bicfalvi intercepteaza, inainteaza spre poarta pitestenilor, trage din alergare de la 18 metri, dar pe langa poarta
Min. 32 Cartonas galben Lacusta il faulteaza pe Tiago si este avertizat de arbitru
Min. 27 Nastasie centreaza bine in careu, sutează Tanase, dar mingea este deviata de un fundas buzoian în corner
Min 23. Claudiu Ionescu dribleaza la marginea careului advers, trage din intoarcere, dar mingea trece putin peste
Min.20 Cartonas galben Tiago primeste cartonas galben
Min 13 Greseala mare facuta de Valentin Stan care da pe langa minge. Balonul ajunge la Litu, care singur in fata portii nu reuseste ss il invinga pe Bosneag
Min 9  Ocazie imensa a pitestenilor. Iordache patrunde din partea dreapta in careu, centreaza in fata portii de unde Kamara, singur cu portarul, scoate providential cu piciorul

FC Arges primeste pe teren propriu vizita Gloriei Buzau, penultima in clasamentul Ligii I, dupa victoria din etapa precedenta impotriva codasei CS Otopeni, in vreme ce Gloria Buzau, cauta cu disperare sa obtina puncte pentru a iesi din zona nisipurilor miscatoare din Liga I.

FC Arges, echipa probabila 1. Bosneag - 2. Mircea Stan, 5. D. Balasa, 3. Lacusta, 4. Bazzi - 9. Cr. Tanase, 24. V. Stan, 10. Tames, 11. Nastasie - 20. Adi Iordache, 30. Kamara. Antrenor: Ionut Badea.
Gloria Buzau, echipa probabila: 71. Barbu - 25. Luis Dias, 6. Tudose, 15. Vlaicu, 26. Eze - 8. Fallardo, 7. Bicfalvi, 10. Litu, 9. Tavares - 20. Cl. Ionescu, 99. Tiago. Antrenor: Alvaro Magalhaes.

Otelul 1-0 Gloria Bistrita (Pena '56)
Sambata 20 Septembrie 2008, 16:54

Petrolul 0-1 Ceahlaul: VEZI REZUMAT
Sambata 20 Septembrie 2008, 10:43