Farul 2-0 Gloria Buzau, (Rusmir 20', Alibec 52')

Farul Constanta Gloria Buzau Superliga
Data publicarii: Sambata 28 Februarie 2009, 17:19
Data actualizarii: Sambata 28 Februarie 2009, 18:59
Buzaul e din ce in ce mai aproape de Liga a doua, dupa ce in meciul cu Farul, primul din returul de campionat, a pierdut cu 2-0. Vezi desfasurarea meciului!

Farul Constanta: 1. G. Curca - 77. Matel, 4. Rastovaci, 6. Pahor, 17. Mendy - 8. Pantelie (7. Bacila '46), 11. Larie, 20. Rusmir, 13. Chico (24. Fatai '90) - 85. Gosici (18. Voiculet '77), 9. Alibec. Antrenor: Ion Marin.

Gloria Buzau: 83. Zimmermann - 29. Bonfim, 23. Mera, 27. Ratiu, 15. C. Vlaicu - 34. Ademar (17. A. Popa '56), 10. I. Matei, 30. F. Sandu (21. Popovici '85), 32. Poparadu - 99. Axente, 18.Vigariu. Antrenor: Constantin Carstea.

Cartonase galbene: Larie '21, Bacila '72 / Sandu '84.

Partida a fost arbitrata de Ionica Serea (centru), Sebastian Gheorghe si Irina Mart (asistenti), Mugurel Vadan (rezerva), in timp ce observatori au fost delegati Alexandru Boc si Sajtos Laszlo.

La meciul de pe arena din Constanta au asistat aproximativ 500 de spectatori, intre care s-au aflat si 15 suporteri ai Gloriei Buzau.

90+4'    Final meci Serea pune capat partidei. Farul castiga cu 2-0 dupa un meci destul de slab pe ansamblu
89'    Schimbare Intra Fatai in locul lui Chico
85'    Schimbare F. Sandu este inlocuit de A. Popovici
84'    Cartonas galben F. Sandu este primeste un galben, pentru ca a stopat un atac periculos al Farului, la 25 de metri de poarta Gloriei
80'    O noua ocazie importanta pentru gazde. Alibec scapa singur cu Zimmerman, in unghi, incearca sa arunce mingea peste portarul Gloriei, dar acesta o agata cu un ultim efort
76'    Schimbare Iese Gosic, intra Voiculet
71'    Cartonas galben Bacila este avertizat pentru un fault din spate, la mijlocul terenului
70'    Larie reia cu capul, dupa un corner, putin pe langa vinclu

52'    Gol! Alibec majoreaza diferenta de pe tabela de marcaj
47'    Schimbare Prima modificare in garnitura Farului. Bacila ii ia locul lui Pantelie
46'    A inceput repriza secunda a partidei Farul - Gloria
45+2'    Final prima repriza Ionica Serea pune capat primei reprize, una cu un joc destul de slab. La pauza, conduc gazdele cu 1-0
42'    Sut puternic, de la 25 de metri, al lui Matei. Curca se intrebuinteaza serios si reuseste sa respinga in corner
30'    Fazele de poarta lipsesc cu desavarsire, jocul se disputa undeva la mijlocul terenului
22'    Cartonas galben Larie vede primul avertisment al meciului
20'    Gol Farul deschide scorul. Rusmir a marcat cu un sut plasat, din interiorul careului
1'    Inceput de joc A inceput partida Farul - Gloria Buzau