Universitatea Craiova 0-0 Brasov

FC Brasov Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 27 Septembrie 2008, 16:32
Data actualizarii: Sambata 27 Septembrie 2008, 18:36

Brasovul lui Lucescu ramane cu cea mai tare aparare din Liga lui Mitica. Desi a dat lovitura la Urziceni, Craiova termina al doilea meci pe teren propriu fara victorie.

90+5'Final meci Tudor pune capat partidei Universitatea Craiova - FC Brasov incheiata cu un scor alb, 0-0. FC Brasov ramane neinvinsa de 7 etape
90+3'Universitatea incearca se dea lovitura decisiva, dar brasovenii se apara cu calm
90+3'Sutul lui Baird, din interiorul careului Brasovului, il loveste pe un fundas ardelean
90+1'Partida se va prelungi cu 3 minute
90'Cartonas galben C. Munteanu este avertizat pentru tragere de timp
89'Lovitura libera pentru Brasov, de pe partea dreapta. Resping oltenii
86'Ocazie pentru Brasov. Muga trimite mult pe langa poarta lui Bornescu, dintr-o pozitie favorabila, de pe linia careului mare
80'Schimbare A treia schimbare si la Universitatea. Dina intra pe teren in locul lui Costea
79'Cartonas galben Rui Duarte il blocheaza pe Firtulescu si este avertizat si el de Tudor
78'Ezequias suteaza din afara careului, Bornescu respinge in fata, dar revine apoi si retine balonul
76'Schimbare A doua schimbare la Universitatea, Firtulescu in locul lui Stoianof
76'Schimbare Ultima schimbare la Brasov. Buga debuteaza pentru echipa ardeleana. Ex-rapidistul il inlocuieste pe Zaharia
75'Lovitura libera periculoasa in favoarea celor de la FC Brasov, la 25 de metri de poarta lui Bornescu, in pozitie centrala. Executa destul de bine C. Munteanu, peste zid, balonul cade in fata portii, dar retine Bornescu
68'Centrare a lui Wobay, din coltul careului mare, de pe partea dreapta, pentru Baird, dar retine Stelea
65'Schimbare A doua schimbare la FC Brasov. Intra Senin in locul lui Roman
65'Ocazii uriase pentru Universitatea. Stelea a scos doua mingi incredibile, cu doua parade de zile mari. Portarul Brasovului a respins reluarea cu capul a lui Baird, din 8 metri, apoi si balonul reluat din alunecare de Stoianof, tot din cativa metri
62'Zaharia trimite cu capul, din 8 metri, dupa un corner, mult peste poarta Universitatii
61'Schimbare Napoli muta ofensiv. Intra Wobay in locul lui R. Barbu
60'Ocazie uriasa pentru Brasov. Centrare de pe partea dreapta, Zaharia il anticipeaza pe un fundas al Craiovei, iar sutul din vole al atacantului Brasovulu, din 6 metri, trece putin pe langa bara din dreapta a lui Bornescu
58'Lovitura libera pentru Brasov, de pe partea dreapta. Bate C. Munteanu, Roman trimite cu capul, din interiorul careului, balonul cade pe plasa de sus a portii lui Bornescu
55'Schimbare R. Lucescu face prima mutare, post pe post. Il inlocuieste pe Hadnagy cu S. Sburlea
55'Centrare a lui Rui Duarte, de pe partea dreapta, in fata portii oltene, dar niciun jucator al Brasovului nu era acolo
53'Lovitura libera pentru Universitatea, de la 25 de metri, dupa un fault asupra lui Prepelita. Executa slab D. Stoica, respinge C. Munteanu
52'Patrundere a lui Zaharia in careul Craiovei, Gaman intervine prin alunecare si respinge
51'Acelasi C. Munteanu isi incearca sutul de la mare distanta, pe langa poarta lui Bornescu
50'Centrarea lui C. Munteanu de pe partea dreapta este respinsa cu capul de Gaman
48'Cartonas galben Baird este avertizat pentru un fault asupra lui Adriano
46'Inceput repriza a doua Brasovul a avut lovitura de start a reprizei secunde

45: Pauza
45'Prepelita incearca o executie pretentioasa, cu exteriorul, de pe linia careului mare brasovean, dar balonul trece mult pe langa poarta
40'Lovitura libera de la mare distanta, din pozitie centrala. Prepelita isi incearca sutul, dar balonul trece mult peste poarta lui Stelea
38'Sutul lui Rose, de pe partea stanga, din apropierea coltului careului mare, este respins in corner de Stelea. Lovitura de colt ramane fara rezultat pe tabela
37'Cartonas galben Lovitura libera pentru FC Brasov de data aceasta, dintr-o pozitie asemanatoare cu cea avuta de Craiova. Adriano faulteaza in atac, si este avertizat de Tudor.
35'Lovitura libera pentru Universitatea, de pe partea stanga. Executa Rose, dar Prepelita faulteaza in atac
33'Ratare incredibila pentru Universitate. Stoianof il lobeaza frumos pe un fundas al Brasovului, ramane singur cu Stelea in 8 metri, dar revine Oros si respinge in ultimul moment
30'Reluare frumoasa, din vole, a lui Cristescu, dar balonul trece pe langa buturile lui Bornescu
29'Oltenii si-au revenit. O noua sansa pentru Universitatea, dar Baird lufteaza din coltul careului mic, dupa o centrare a lui Dananae, de pe partea dreapta.
29'Ocazie mare pentr Universitatea. Sutul lui D. Stoica, de la peste 30 de metri, trece putin pe langa bara din dreapta a lui Stelea
26'Patrundere a lui Baird in careul brasovean, dar australianul este deposedat in ultimul moment de Ezequias
24'Balonul sutat de Stoianof se loveste de Oros, iar ardeleanul indeparteaza apoi pericolul din careul lui Stelea
21'Dupa un debut furtunos, meciul s-a mai calmat
15'Brasovul a dominat cu autoritate primul sfert de ora, cand si-a creat cateva ocazii importante
14'Rui Duarte centreaza de pe partea dreapta, de la limita liniei de tusa, respinge Bornescu din fata lui Hadnagy
13'Brasovul ataca in valuri. Centrare C. Munteanu de pe partea stanga, reluare cu capul Zaharia, din centrul careului, tot pe langa poarta
12'Cea mai mare ocazie a partidei de pana acum. Zaharia primeste un balon pe centrul portii, la limita careului mare al Universitatii, dar sutul ex-stelistului trece milimetric pe langa bara din dreapta a lui Bornescu
10'Brasovul prinde curaj pe contra-atac. Incursiune a aceluiasi Hadnagy, in careul Craiovei, sutul atacantului brasovean, de pe partea dreapta, trece pe langa poarta
8'Centrarea lui Cristescu de pe partea dreapta este reluata cu capul de Hadnagy, din interiorul careului, pe langa poarta lui Bornescu
7'M. Cristescu trimite primul sut pe poarta Universitatii, dar Bornescu nu are probleme 6'Sutul lui D. Stoica, din vole, de pe linia de 16 metri, trece peste poarta lui Stelea
5'O noua faza de atac a Universitatii. Centrare de pe partea stanga, pentru Costea, dar balonul este trimis prea in spate si este respins de Oros
2'Lovitura libera de la aproape 40 de metri. Bate D. Stoica, balonul ajunge in careu, dar resping fundasii ardeleni din fata lui Costea
1'Lansare lunga a lui Costea pentru Prepelita, acesta reuseste sa obtina un corner. Gaman trimite cu capul pe langa poarta
1'Alexandru Tudor a fluierat inceputul partidei Universitatea Craiova - FC Brasov, din etapa a 9-a a Ligii I. Universitatea a avut lovitura de start

Pentru rezultate LIVE, clasamente si statistici intra pe sport.ro/livescores.