CFR Cluj 2-1 Shanghai Shenhua! Comenteaza aici:

CFR Cluj Shanghai Shenhua Superliga
Data publicarii: Sambata 24 Ianuarie 2009, 15:35
Data actualizarii: Sambata 24 Ianuarie 2009, 17:01
CFR Cluj a invins vicecampioana Chinei, Shanghai Shenhua, cu 2-1 in cantonamentul din Antalya. Comenteaza aici meciul campioanei!

CFR a deschis scorul in minutul 13 prin Cadu, dupa un corner executat perfect de Culio. In prima repriza Ales Jindra si Dusan Uhrin i-au aruncat in lupta pe Nuno Claro - Panin, Cadu, De Sousa, Viana - Culio, Dani, Frangipane, Pereira - Dubarbier, Y. Kone.

In repriza a doua, antrenorii campionei i-a aruncat in lupta pe Hirschfeld - Panin, Flores, Sousa, Viana - Prette, Muresan, Peralta, Pereira - Veljovici si Dubarbier. In minutul 53, acestia au reusit sa dubleze avantajul pe tabela, dupa ce Pereira a marcat din 10, dupa o faza frumoasa intre Prette si Dubarbier.

Chinezii au redus din diferenta in minutul 61, dupa ce atacantul lor l-a executat frumos pe canadianul Hirschfeld din penalty.