Brasov 2-1 Pandurii (Ilyes, Sburlea / Pacurar)

FC Brasov Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Sambata 16 August 2008, 17:28
Data actualizarii: Sambata 16 August 2008, 19:43

Brasovul a castigat al doilea meci de la revenirea in Liga lui Mitica. Desii au deschis scorul, Pandurii raman fara victorie dupa patru meciuri.

Min.90+4. Final.
Min.90+3: Pandurii se arunca in atac, in incercarea de a egala, dar Brasovul se apara cu calm
Min.90: Partida se va prelungi cu 3 minute
Min.87: Lovitura de colt pentru Pandurii. Respinge Nae Constantin. Brasovenii scapa pe contra-atac, in superioritate numerica, dar Surdu este surprins in offside
Min.81: Lansare pentru Surdu, Mingote iese si retine
Min.80:Sutul lui Surdu, de la limita careului mare, pozitie centrala, il loveste pe un fundas al Pandurilor
Min.78: Pandurii sunt in corzi. Centrare de pe partea dreapta, tot Duarte, in fata portii, Popete scoate in ultimul moment din fata lui Ilyes
Min.76: Cartonas galben Roman primeste si el un avertisment
Min.75: Ocazie uriasa pentru Brasov. Centrare de pe partea stanga a lui C. Munteanu, Ilyes lufteaza din 8 metri, iar un fundas gorjean este la un pas de autogol, dar retine Mingote.
Min.70: O noua centrare de pe partea dreapta, acelasi Rui Duarte, dar balonul este retinut de Mingote
Min.68: Schimbare Surdu redebuteaza in tricoul Brasovului, dupa ce l-a inlocuit pe Hadnagy
Min.66: Sabin Sburlea aduce Brasovul in avantaj.
Min.65: Schimbare Vasilache intra pe teren in locul lui Tilinca
Min.61: Cartonas galben Un nou avertisment pentru echipa lui Neagoe. Il vede Rus, pentru o intrate tare, prin alunecare
Min.60: Ocazie pentru Brasov. Sutul lui Sburlea, din 12 metri, putin lateral dreapta, trece peste transversala lui Mingote
Min.59: Cartonas galben Cardoso primeste galben, pentru o intrare tare la Roman
Min.55: Schimbare Neagoe il trimite pe teren pe Murgan, in locul lui Nalati
Min. 52' O noua ocazie mare pentru gazde. Centrare de pe dreapta a lui Paolo Adriano, Ilyes reia cu capul din 10 metri, putin pe langa vinclul din dreapta al portii lui Mingote

MIn. 51' Ocazie pentru Brasov. Hadnagy primeste o centrare in careu, balonul sare ciudat, Mingote este depasit, dar mingea ocoleste de putin poarta
Min. 46' Schimbare Schimbare si la Pandurii. Intra Cardoso in locul lui Rusu
Min. 46' Schimbare R. Lucescu face a doua schimbare. Zaharia este inlocuit de Sburlea
Min. 46' Inceput repriza a doua Brasovul a avut lovitura de start a reprizei secunde
Min.45+4:Final prima repriza Dansa pune capat primei reprize. La pauza scorul este egal, FC Brasov - Pandurii, 1-1
Min45+2:Cartonas galben Centrare a lui Duarte, de pe dreapta, Popete respinge uc capul, dar Zaharia ridica prea mult piciorul si-l loveste usor, in fata, pe jucatorul Pandurilor. Atacantul Brasovului primeste galben
Min.45+1:Cartonas galben Florin Stanga vede cel de-al treilea galben din formatia gprjena, dupa o intrare tare, prin alunecare, la un adversar
Min.45:Prima repriza se va prelungi cu 3 minute
Min.44:Rui Duarte centreaza de pe partea dreapta, in fata portii, dar Zaharia faulteaza in atac
Min.41: Un nou corner pentru brasoveni, care au dominat copios aceasta repriza. Balonul este trimis insa prea lung
Min.36: Gool, Robert Ilyes! Brasovul egaleaza la 1.
Min.35: Lovitura libera periculoasa pentru FC Brasov, de pe partea stanga, aproape de coltul careului mare
Min.33:Cartonas galben Pacurar vede si el cartonasul galben, tot pentru un fault tare
Min.33:Sutul lui Roman, din afara careului, este retinut de Mingote
Min.32:Cartonas galben Rusu il faulteaza din spate pe Roman si este avertizat cu galben
Min.31:Lovitura de colt pentru Pandurii. Executa I.Iordache, balonul ajunge la Pacurar, care trimite din vole, de la 25 de metri, mult pe langa poarta lui Stelea
Min.30: Schimbare Maldarasanu, accidentat, este inlocuit de Adriano Paolo
Min.27: O noua ocazie pentru Brasov. Oros trimite pe langa poarta lui Mingote, din 8 metri, cu capul, in urma unei lovituri libere de pe partea stanga, executata de C. Munteanu
Min.25: Cartonas galben Hadnagy este avertizat de arbitrul Dansa
Min.25: Un nou corner pentru FC Brasov, care pune o presiune tot mai mare pe echipa gorjeana. Resping fundasii Pandurilor
Min.22: Centrare de pe partea dreapta a lui Rui Duarte, in fata portii Pandurilor, Popete respinge in ultimul moment din fata lui Ilyes
Min. 17: Mingote iese gresit, pe sub balon, tot dupa un corner, dar balonul nu ajunge la niciun brasovean. Portarul Pandurilor se loveste in saritura de un adversar si solicita ingrijiri medicale. Partida se intrerupe pentru cateva minute.
Min. 11: Lovitura libera executata de C. Munteanu, dar N. Constantin este blocat in ultimul moment de A. Piturca
Min. 7: Brasovul aproape de egalare, dupa o respingere gresita a lui Mingote. Hadnagy rateaza o ocazie importanta
Min 3: GOL, Pandurii - Pacurar deschide scorul!