Brasov 0-0 Vaslui

FC Brasov LIVE SC Vaslui Superliga
Data publicarii: Luni 06 Octombrie 2008, 14:50
Data actualizarii: Luni 06 Octombrie 2008, 17:16

FC Brasov a terminat la egalitate cu FC Vaslui in etapa a 10-a a Ligii 1, un rezultat anticipat inaintea meciului, data fiind egalitatea de puncte din clasament.

Desi Vasluiul vine dupa o partida solicitanta in Cupa UEFA, Brasovul nu a reusit sa se impuna pe teren propriu, desi elevii lui Razvan Lucescu au avut destule ocazii de a termina victoriosi acest meci, mai ales in repriza a doua. Cu toate acestea finantatorul Adrian Porumboiu nu a fost afectat de semi esecul din deplasara impotriva unei echipe de provincie ca Brasovul, ce a transferat jucatori importanti.

72'Schimbare Burdujan ii lasa locul in teren lui N. Jovanovic
71'Temwanjera reia cu capul de la 7 metri o centrare venita de pe partea dreapta, Stelea iese si boxeaza
69'Burdujan intra in careu de pe partea dreapta, intoarce un adversar si suteara, insa mingea trece peste poarta aparata de Bogdan Stelea
68'Ljubinkovic reaia din voleu, dar mingea este trimisa slab si trece pe langa poarta
67'Burdujan este gasit de o centrare la 15 metri de poarta, preaia si trimite mingea peste adversar, dar in cele din urma este deposedat
65'Adrian Senin executa o lovitura libera de la 25 de metri, trimite cu efect in careu, insa Kuciak iese si boxeaza.
63'Temwanjera castiga un duel la cap in preajma careului de 16 metri advers, insa mingea ajunge in bratele lui Stelea
62'Rui Duarte centreaza de pe partea dreapta, mingea ajunge in carul vasluienilor, dar defensiva moldava este la post si recupereaza balonul
57'Paolo Adriano, trage dar pe langa poarta
57'Schimbare Iese Balace si intra Temwanjera
54'Senin bate lovitura libera, dar Kuciak respinge din plonjon
54'Zaharia este faultat in marginea terenului
50'Paolo Adriano loveste bine balonul cu capul, dar Kuciak reuseste sa retina balonul
46'Inceput repriza a doua Arbitrul fluiera debutul actului secund

45+1'Final prima repriza Arbitrul pune capat primelor 45 de minute.
45+1'Burdujan rateaza si el o ocazie mare. Patrunde in careul brasovean, il intoarce pe Nae Constantin, trage la poarta, dar din spate apare Abrudan care intervine magistral
44'Burdujan reia cu o lovitura de cap un balon centrat de Jovanovici, dar Stelea este la post
42'Zaharia are o ocazie imensa. Adriano centreaza in careu, Kuciak boxeaza mingea pana la 12 metri de poarta direct la atacantul brasovean. Zaharia preia balonul, trage spre poarta goala, dar Panait se opune sutului
38'Senin bate pe poarta o lovitura libera, dar Kuciak nu are nicio problema
36'Lovitura libera batuta bine in careu. Paolo Adriano deviaza bine pe spate, dar vasluienii resping mingea
34'Niciuna din echipe nu si-a mai creat vreo ocazie notabila
30'Sut bun din lovitura libera al brasovenilor. De Melo trage puternic, dar Kuciak intervine
25'Buga scoate bine un balon in careul vasluian, Senin reia din prima, dar mingea trece pe langa
23'Zaharia trage bine de la distanta. Kuciak respinge in fata, dar acolo nu se afla niciun jucator brasovean
21'Burdujan este din nou in centru atentiei, dar centrarea lui Buhus ii cade in spate atacantului vasluian
18'Aliuta patrunde bine in jumatatea adversa, mingea ajunge la Burdujan care paseaza cu cilcaiul si faza se risipeste
16'Zaharia atrage din prima, dar balonul trece pe langa poarta
14'Burdujan se afla din nou in careul brasovenilor, dar sutul sau este deviat si ajunge in bratele lui Stelea
10'Ocaziile se succed. In careul celalalt, Burdujan reia din vole, dar Stelea prinde
10'Zaharia patrunde in careu, centreaza in fata portii, dar vasluienii resping
9'Lovitura libera pentru FC Vaslui. Sutul lui Aliuta trege pe langa poarta lui Stelea
7'Centrare buna a lui Jovanovici, dar Burdujan nu loveste cum trebuie balonul
5'Burdujan patrunde in careu, trage de la 16 metri, dar balonul este deviat in corner
4'Ambele echipe fac un joc de tatonare