Brasov 0-0 Bistrita

FC Brasov Gloria Bistrita LIVE Superliga
Data publicarii: Sambata 25 Octombrie 2008, 15:03
Data actualizarii: Sambata 25 Octombrie 2008, 16:59

Sabau trage o gura de aer la Brasov. Egalul alb cu Razvan Lucescu le da sperante lui Silvasan si compania. Brasovul devinde incet-incet campioana remizelor.

90+4'Final meci Final de partida, un punct nemeritat de niciuna dintre echipe.
88'Schimbare Schimbare la Bistrita: Iese Enescu, intra Sabou.
88'Cartonas galben Albut este avertizat pentru tragere de timp.
82'Schimbare la Brasov: Robert Ilyes este inlocuit de Marian Cristescu.
80'Silvasan rateaza cu seninatate o ocazie cu care echipa sa nu s-a intalnit de multe ori in acest meci.
76'Cartonas galben Gabriel Velcovici este avertizat cu cartonas galben.
75'Schimbare Schimbare la Bistrita: Iese Negrean, intra Diogo Ramos.
72'Schimbare Schimbare la Brasov: Iese Catalin Munteanu, intra Adrian Senin.
71'Stefan Enescu trece de putin pe langa deschiderea scorului, dar lovitura sa de cap trece la o palma de bara portii lui Stelea.
69'Partida anosta la Brasov, nicio tresarire de orgoliu din partea jucatorilor ambelor formatii.
65'Schimbare Schimbare la Brasov: Iese Dorel Zaharia, intra Attila Hadnagy.
65'Cartonas galben Silvasan este avertizat, dupa un lovitua cu cotul la Oros.
62'Lovitura libera a lui Catalin Munteanu, de la 18 metri, trece putin peste poarta lui Albut.
58'Cartonas galben Cristian Oros primeste cartonasul galben, dupa un fault la Cristian Silvasan.
57'Cartonas galben Andrei Muresan primeste si el cartonasul galben dupa o intrare dura la Ilyes.
56'Cartonas galben Enescu este avertizat cu cartonas galben.
54'Gafe in lant ale luii Bogdan Stelea, defensiva brasoveana scapa cu bine.
52'Centrarea lui Catalin Munteanu, din lovitura libera, trece de putin pe langa 3 jucatori brasoveni veniti la interceptie.
49'"Foarfeca" de senzatie a lui Buga, Albut respinge in transversala.
47'Schimbare Schimbare la Bistrita: A iesit de pe teren Adrian Hora si a intrat Cristian Silvasan.
46'Inceput repriza a doua A inceput repriza a doua a partidei de la Brasov, scorul este egal, 0-0.

45'Final prima repriza Prima repriza se incheie la egalitate, 0-0.
40'Ocazie rarisima pentru Brasov. Cursa foarte buna pentru Roman, acesta patrunde pe dreapta, centreaza perfect la 7-8 metri de poarta,central, de unde Buga reia penibil, pe langa poarta.
38'Ocazie pentru Gloria. Centrarea lui Hora este reluata foarte periculos de catre Coroian, dar lovitura de cap a acestuia, trece milimetric pe langa poarta.
35'Lovitura libera periculoasa pentru FC Brasov, sutul lui Adriano a fost respins de fundasii gazdelor la Mihai Roman, acesta a driblat in careu, dar sutul sau s-a dus in plasa laterala.
32'Cursa buna a lui Ionescu pe partea stanga, centrare pentru Zaharia, care reia printr-un procedeu spectaculos,dintr-o pozitie favorabila, dar suteaza peste poarta.
30'Veteranul Negrean ia o minge pe cont propriu, suteaza puternic din cadere, mingea trece fulgerator putin pe langa poarta lui Bogdan Stelea.
27'Brasovul are cateva momente bune, mai ales prin activul Roman, care initiaza cateva actiuni rapide pe partea stanga.
25'Meciul are cateva momente cand se joaca pe contre, dar contra-atacul Bistritei se opreste in picioarele fundasilor oaspeti, iar replica Brasovului este irosita de Buga, care centreaza aiurea,
23'Muresan a recuperat o minge in jumatatea gazdelor, a trecut de un adversar din preluare, a incercat sa treaca si de al doilea, dar la 16 m a fost oprit de fundasii Brasovului.
19'Bistrita a inceput sa construiasca timid, dar nu reuseste sa creeze pericol spre poarta gazdelor.
15'Meciul nu a mai prezentat faze periculoase, Brasovul continua sa domine steril, dar fara a-si crea ocazii periculoase.
8'Dorel Zaharia patrunde in careu, centreaza in fata portii, dar fundasii oaspetii resping.
6'Catalin Munteanu suteaza de la 25 de metri, dar mingea se duce pe langa poarta.
4'Brasovul domina la mijlocul terenului, dar inca nu reusesc sa se apropie de poarta lui Bistritei
1'Inceput de joc Ovidiu Hategan a fluierat inceputul meciului.