Arges 3-0 Farul (Mircea Stan, Nastasie, Balasa)

Farul Constanta FC Arges LIVE Superliga
Data publicarii: Sambata 08 Noiembrie 2008, 17:51
Data actualizarii: Sambata 08 Noiembrie 2008, 20:01

Argesul castiga cu scor de neprezentare si urca pana pe locul cinci, peste Steaua, pe care o asteapta derby-ul din Giulesti. Farul a intrat la apa si Constanta incepe sa simta frigul iernii

90+2'Final meci
90'Partida se prelungeste cu 2 minute
90'Dulcea este aproape de a face 4-0, dar trage in portar din 6 metri
89'Mendy este aproape de micsora diferenta, dar sutul acestuia din 6 metri se duce pe langa
89'Bacila trage de la 18 metri, dar balonul se duce peste
88'Argesul face spectacol pe final, Nastasie incearca sa-l surprinda pe Curca cu o lovitura din corner, direct pe poarta, insa goalkeeper-ul constantean boxeaza de pe linia portii
87'Dulcea trage de la 17 metri, dupa ce a intors un adversar, Curca respinge greu in corner
86'Tames executa o lovitura libera de la 17 metri, balonul trece la o palma de poarta
84'Cartonas galben Patrascu este si el avertizat
84'Argesul paseaza la mijlocul terenului acompaniat de "ole-urile" din tribune
79'Gol Balasa face 3-0. Tamas a executat un corner, iar fundasul a reluat cu capul din interiorul careului mare, de langa un adversar
77'Schimbare Iese Farmache, intra Florea la Farul
73'Nae centreaza la 11 metri, dar defensiva pitestenilor este la post si respinge
71'Cartonas galben Cruceru este si el avertizat dupa o intrare prin alunecare la Doman
69'Cartonas galben V. Stan este avertizat dupa ce a oprit un contraatac al elevilor lui Ion Marin prin fault
69'Schimbare Iese Matei, intra Nae la Farul
66'Gol Nastasie majoreaza diferenta. Kamara a intrat in careu, a tras de la 8 metri, dar Curca a reusit sa respinga, dar balonul a ajuns la Nastasie, aflat la 9 metri de poarta si reluarea acestuia scutura plasa constantenilor
64'Cartonas rosu Balasa este avertizat dupa ce il opreste pe Gosic dintr-o actiune buna
64'Cartonas galben Balasa este avertizat dupa ce il opreste pe Gosic dintr-o actiune buna
62'Cruceru trage de la 20 de metri, mingea musca pamantul, dar nu prinde cadrul portii si trece pe langa
56'Bazzi trage de la 17 metri, din lovitura libera, lateral dreapta, mingea este balbaita in careu, dar este respinsa de "rechini" in cele din urma
54'Nastasie patrunde in careu, dribleaza un adversar si trage in diagonala de la 13 metri, insa nici de aceasta data mingea nu vrea sa intre in poarta
53'Doma patrunde pe partea dreapta, intra in careu si centreaza pentru Nastasie care reia din voleu, de la 15 metri, dar balonul se duce pe langa
50'Alibec trece de un adversar, ajunge la 17 metri in pozitie centrala, trage din alergare, insa balonul trece putin peste
50'Ocazie monumentala ratata de Mircea Stan. Faza trasa la indigo cu cea de la faza golului, fundasul este gasit cu o pasa pe culoar, acesta intoarce un adversar in careu si trage la coltul lung, dar apararea constantenilor reuseste sa devieze in corner
46'Inceput repriza a doua

45+1'Final prima repriza
45+1'Gosic trage in forta de la 25 de metri, dar Bosneag retine in 2 timpi
44'Balasa si Alibec raman intinsi pe gazon, dupa o ciocnire. Echipele medicale intra in teren si cei doi sunt scosi pe margine
43'Tames executa un corner, dar Curca iese si retine cu siguranta
38'Nastasie trage de la 35 de metri, mingea este deviata, dar Curca reuseste sa prinda cu siguranta
36'Cl. Voiculet centreaza pentru Gosic, atacantul incearca o reluare din intoarcere, dar trage in blocaj din 7 metri
33'Cartonas galben Bacila este avertizat dupa o intrare tare la V. Stan
32'Corner pentru Farul, mingea este trimisa in careu, dar defensiva pitestenilor reuseste sa respinga
28'Kamara trage periculos de la 25 de metri, balonul trece putin pe langa vinclu
27'Tames bate o lovitura libera de la 30 de metri, centreaza in careu pentru Bazzi, insa balonul este respins de apararea Farului
27'FC Arges pune presiune pe apararea constantenilor, dar echipa de pe litoral se apara ca la handbal, pe careul de 16 metri
24'Poenaru se complica in propriul careu, pierde mingea in fata lui Gosic, acesta paseaza in lateral pentru Mendy, dar balonul este trimis in spatele atacantului si ajunge in posesia argesenilor
20'Nastasie intra in careu de pe partea stanga, paseaza in fata portii, dar Curca este la post si retine
19'Tames este aproape de a majora diferenta. Mijlocasul trage direct pe poarta din lovitura libera de la 17 metri, cu efect, balonul trece putin pe langa poarta
17'Schimbare Prima schimbare a partidei. Lacusta paraseste terenula accidentat. In locul sa intra V. Stan
16'Alibec trece de Mircea Stan pe flancul stang, centreaza in careu, dar balonul iese in afar terenului
13'Tamas incearca o lansare pentru Kamara cu o pasa peste apararea constantenilor, dar Curca iese si retine
12'Matei incearca o pasa pe culoar pentru Alibec, dar mingea este trimisa prea tare si ajunge in bratele lui Bosneag
9' Mircea Stan marcheaza impotriva fostei echipe si deschide scorul pentru Arges
6'Kamara este lansat de o pasa lunga, ramane singur cu portarul, dar asistenul semnalizeaza off-side
6,Matei executa o lovitura libera de la 25 de metri, din poztie centrala, centreaza in careu, dar mingea se opreste direct in bratele lui Bosneag
4'Primul corner al partidei. Doman obtine lovitura de colt, tot el o executa, trimite in careu, dar reluarea lui Balasa trece mult peste
1'Inceput de joc Centralul Ionel Ivan fluiera inceputul partidei. Argesenii ataca de la dreapta la stanga.Farul are lovitura de start.

Penbtru rezultate LIVE, statistici, clasamente si cote intra pe sport.ro/livescores

Pandurii 1-1 Bistrita (Raskovic / Silvasan)
Sambata 08 Noiembrie 2008, 16:01