Pandurii 1-1 Bistrita (Raskovic / Silvasan)

Borussia Dortmund Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Sambata 08 Noiembrie 2008, 16:01
Data actualizarii: Sambata 08 Noiembrie 2008, 18:40

Gloria smulge un egal pe terenul Pandurilor si incepe sa spere la salvare. Autobaza lui Cartu s-a vazut condusa prin golul lui Silvasan si nu a reuist decat sa egaleze prin Raskovic.

90+4Se termina meciul. Pandurii si Gloria Bistrita au incheiat la egalitate, scor 1-1.
90+4'Cartonas galben Stanga a fost avertizat dupa finalul meci.
90+1'Schimbare Hora intra in locul lui Silvasan
87'Cartonas galben Simion primeste si el cartonasul galben.
83'Cartonas galben Alin Rus primeste cartonasul galben.
81'Gazdele insista in atac fara a pune in pericol poarta lui Albut.
77'Cartonas galben Popete primeste si el cartonasul galben.
77'Sorin Cartu este trimis in tribuna de abitrul istvan Kovacs.
75'Doua decizii luate impotriva Pandurilor provoaca nemultumirea fanilor gorjeni.
73'Schimbare Alexandre Cardoso intra in locul lui Daniel Orac.
73'In continuare, cele doua formatii practica un joc modest, fara vlaga. Spectatorii isi arata nemultumirea prin fluieraturi.
66'Lovitura libera pentru gazde de la 35 de metri. Ilie Iordache centreaza, Orac reia cu capul spre poarta lui Albus, dar portarul Gloriei retine fara probleme.
62'Schimbare Valentin Simion il inlocuieste pe pe Raskovic.
60'Schimbare Stefan Enescu intra in locul lui Danut Sabou.
59'Cartonas galben Inca un cartonas galben acordat de arbitrul Istvan Kovacs. Vancea este si el avertizat.
57'Cartonas galben Sabou primeste cartonasul galben.
56'Actiune de atac a oaspetilor, dar Stanca retine din fata lui Silvasan.
55'Ninu primeste cartonasul galben dupa o intrarev din spate.
51'Actiune de atac a Pandurilor, dar Raskovic reia slab permitandu-i lui Albut sa retina fara probleme.
46'Schimbare Ninu intra in locul lui Joao Pedro.
46'Inceput repriza a doua A inceput cea de a doua repriza.
45'Final prima repriza Istvan Kovacs fluiera finalul primei reprize.
42'Piturca scapa singur spre poarta Bistritei, dar Miclaus intervine providential, salvandu-si echipa de la primirea celui de-al doilea gol.
40'Ocazie mare pentru Gloria Bistrita. Sivasan suteaza de putin pe langa poarta lui Stanca.
38'Cartonas galben Alex piturca primeste cartonasul galben dupa o intrare dura asupra lui Frasinescu.
37'Acsiune prelungita de atac a gorjenilor,dar centrarea lui Orac este retinuta de Albut.
30'Cartonas galben marginean primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Vancea.
29'Achim inceraca sa il surprinda pe Stanca cu un lob, dar mingea ocolesete vinclul portii gazdelor.
28'Popete centreaza de pe partea stanga, dar un fundas al Bistritei respinge din fata lui Alex Piturca.
23'Ocazie uriasa pentru Pandurii: combinatie Piturca - Orac, acesta intoarce pentru Vancea, al carui sut de la 16 metri trece milimetric pe langa poarta.
18'Cartonas galben Velcovici este avertizat.
14 Echipa din Targu Jiu domina teritorial, dar fara periculozitate pentru poarta Bistritei.
11'Pasa de mare angajament pentru Silvasan, insa Stanca iese din poarta si degajeaza puternic in afara terenului.
9'Pandurii sunt la carma jocului, ataca mai mult, da Bistrita se apara sus si nu permite oltenilor sa construiasca periculos.
7'Meciul s-a linistit, cele doua echipe par sa fi incetinit ritmul, se joaca la mijlocul terenului.