A sunat telefonul?! Charalambous, două schimbări la pauza meciului cu CFR. Cine n-a mai revenit de la vestiare

David Miculescu Elias Charalambous FCSB Superliga Elias Charalambous
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 22:32
Data actualizarii: Duminica 09 Aprilie 2023, 22:39

CFR Cluj - FCSB, duel în etapa cu numărul trei din playoff-ul Superligii.

FCSB a intrat în dezavantaj la pauză, fiind condusă cu 1-0 de CFR Cluj, după golul marcat de Bîrligea.

Nemulțumit de evoluția jucătorilor săi, Charalambous s-a văzut obligat să facă două schimbări la pauză, pentru a forța egalarea.

• Elias Charalambous

Dawa i-a luat locul lui Șut, în fața defensivei, în timp de Andrei Cordea l-a înlocuit pe David Miculescu, care n-a reușit să fie surpriza frumoasă la care și aștepta antrenorul cipriot.

Evoluția slabă a lui Miculescu, remarcată și de Gabi Balint: „Miculescu nu a fost inspirație, cum credeam. Probabil va fi și schimbat la pauză. Ar trebui să riște și să-i trimită pe teren pe Cordea și Omrani, pentru că altfel iei bătaie”, a spus Gabi Balint la pauza meciului dintre FCSB și CFR Cluj - mai multe detalii AICI.

În minutul 62, a părăsit terenul și Adrian Cristea, acesta făcându-i loc lui Radaslavescu. Iar șapte minute mai târziu, Andrea Compagno i-a cedat locul pe teren lui Billel Omrani.

CFR 1907 Cluj - FCSB, duminică, 9 aprilie - ora 21.00

Ardelenii sunt neînvinşi în ultimele patru meciuri disputate în campionat pe teren propriu, interval în care au reuşit trei succese şi o remiză.

5 martie 2023, UTA - FCSB 3-1: a fost singura partidă pierdută de roş-albaştri în precedentele nouă deplasări din Superliga României, în rest au opt victorii, dintre care șase la limită.

CFR şi FCSB s-au mai întâlnit de 68 de ori în principala competiţie internă, de 19 ori s-au impus clujenii, de 25 de ori au câştigat roş-albaştrii bucureşteni, iar alte 24 de partide s-au terminat la egalitate.