A spus cineva 'Ajax'? Tanase si Rusescu au DINAMITAT poarta lui Shovkovskiy! Rocha s-a facut de ras la singura ocazie avuta! Vezi toate fazele din Steaua 2-0 Dinamo Kiev:

Steaua Amicale Dinamo Kiev Laurentiu Reghecampf Superliga
Data publicarii: Luni 21 Ianuarie 2013, 22:16
Data actualizarii: Luni 21 Ianuarie 2013, 22:22

Stai de sase sambata si duminica! 12 ore de fotbal demential in direct la Sport.ro si Voyo.ro, cu City, United, Liverpool, Arsenal si Ajax! Vezi programul AICI!

Echipa Stelei: Cojocaru- Chipciu, Szukala, Gardos, Latovlevic - Pintilli, Bourceanu - Prepelita, Rusescu, Adi Popa  -Nikolic

_________________________

FINAL Steaua castiga dupa ce a controlat bine jocul in toate cele 90 de minute. Prepelita a jucat mai bine fundas dreapta insa acolo este asteptat sa intre Rapa. Cojocaru a aparat cu siguranta la doar 17 ani iar Rocha s-a facut de ras o repriza intreaga. Abia a atins mingea si a ratat o ocazie monumentala pe final, singur cu portarul.

Iese Bourceanu si intra Puscas

Min 85: BARA pentru Dinamo Kiev, sutul lui Bezus loveste stalpul din stanga al portii lui Stanca.

Min 83: Rocha rateaza fantastic, singur singurel, in fata portii, din 5 metri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Min 82: Ocazie buna pentru Steaua! Mihai Costea trece pe langa gol, insa Silva respinge in corner!

Iese Rusescu si intra Nastasie

Ies Latovlevici si Chipciu, intra Parvulescu si Lupu

Iese Szukala intra Doru Bratu

Min 64: GOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua! Tanase inscrie al doilea gol al meciului dupa ce a pacalit 2 fundasi!

Iese Prepelita, intra Mihai Costea

Iese Cojocaru intra Stanca

Min 60: Gol anulat pentru Dinamo Kiev. Tusierul a aratat offside la o faza fixa a lui Dinamo Kiev.

Iese Pintilii, intra Filip.

Min 57: Aruna patrunde bine pe stanga insa centrarea in fata portii este prinsa cu siguranta de Cojocaru.

Min 48: SUT Chipciu din coltul careului, putin pe langa bara!

Min 46: Incepe a doua repriza!

Intra Rocha si Tanase, ies Nikolici si Adi Popa.

PAUZA Meci echilibrat in prima repriza, in care diferenta a fost facuta de executia lui Rusescu.

Min 35: OCAZIE pentru Dinamo Kiev, mingea se duce insa putin pe langa poarta, dupa un sut din marginea careului!

Min 32: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua! Rusescu trimite direct in vinclu de la marginea careului, cu piciorul stang!

Min 25: Inca o sansa buna pentru Steaua. Rusescu preia o minge pe piept in 14 metri pe centru insa voleul sau se duce in bratele portarului. Pasa buna a lui Prepelita.

Min 21: Faza buna de atac a Stelei, Nikolici nu reuseste sa reia spre poarta iar centrarea lui Latovlevici nu ajunge la Chipciu.

Min 16: SUT bun al lui Adi Popa de la marginea careului, peste poarta

Min 10: Cojocaru prinde bine un sut al lui Krancjar

Min 1: A inceput meciul

Steaua joaca in aceasta seara, incepand cu ora 20.30, al treilea amical din cantonamentul de la Marbella.

Trupa lui Reghe nu a castigat pana acum niciun meci, fiind invinsa cu 2-1 de scotienii de la Celtic si remizand, scor 1-1, cu Basel, fosta adversara a CFR-ului din Liga Campionilor. Intalnirea de astazi aduce o alta echipa puternica in fata stelistilor, si totodata o mai veche cunostinta, Dinamo Kiev, unul dintre cele mai cunoscute cluburi din estul Europei.

Singurele indisponibilitati in lotul lui Reghe sunt Tatarusanu si Szukala, primul dintre ei fiind diagnosticat cu o microleziune fibrilara ce il va tine cateva zile departe de gazon, in timp ce fundasul polonez a acuzat o lovitura puternica in meciul cu Basel si a fost imediat scos de pe teren.