"A fost război, nu fotbal!". Nicolo Napoli nu s-a ferit de cuvinte după Chindia - FCU Craiova 0-0

Nicolo Napoli Chindia Targoviste FCU Craiova Superliga
Data publicarii: Marti 28 Februarie 2023, 20:50
Data actualizarii: Marti 28 Februarie 2023, 20:59

Chindia Târgoviște și FCU Craiova au încheiat la egalitate meciul din etapa a 28-a din Superliga României.

Chindia Târgovişte a terminat la egalitate cu FCU Craiova, scor 0-0, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

Cele două echipe şi-au creat puţine ocazii de gol în acest meci, rezultatul fiind unul echitabil. Echipa din Bănie venea după patru victorii consecutive. Chindia Târgoviște a ajuns la patru etape la rând fără victorie, trei egaluri şi un eşec.

Ce a declarat Nicolo Napoli după Chindia - FCU Craiova 0-0

"Pentru mine a fost război ce s-a jucat azi, nu fotbal. Se termina fiecare fază după 30 de secunde, maxim un minut. Arbitrul dădea fault la orice, nu a lăsat echipele să joace fotbal. Terenul e normal, puțin mai slab, dar se putea juca.

Acesta e motivul pentru care a fost puțin fotbal, arbitrul nu a lăsat jocul liber. Nu se poate așa. În minutul 2 a fost intrare tare a lor, pentru care cred că trebuia cartonaș roșu, dar arbitrul nu a dat nimic. Are glezna umflată jucătorul nostru.

Mai avem două partide, vedem ce putem să facem pentru a juca în play-off. Contează absența lui Bauza și a fanilor. Fără public nu e fotbal. Nota 3 pentru acest meci aș da", a spus Nicolo Napoli.