"Mai sperați la playoff?". Răspunsul direct al lui Nicolo Napoli după victoria cu FC Voluntari

Nicolo Napoli FCU Craiova Superliga
Data publicarii: Luni 20 Februarie 2023, 22:41
Data actualizarii: Luni 20 Februarie 2023, 22:48

FCU Craiova a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 2-1, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 26-a a Superligii României.

Oaspeţii au deschis scorul prin Vitalie Damaşcan (minutul 24), din centrarea lui Marcelo Lopes. Craiovenii au întors scorul după pauză, egalând prin francezul de origine marocană Yassine Bahassa (minutul 54), pentru ca victoria să fie adusă de autogolul lui Adam Nemec (minutul 61), în urma unui corner.

FCU Craiova a reuşit a trei sa victorie consecutivă, în timp ce FC Voluntari a ajuns la şapte meciuri consecutive fără victorie, ultimele cinci fiind înfrângeri.

Nicolo Napoli, rezervat după victoria cu FC Voluntari

FCU Craiova a ajuns la trei victorii consecutive în campionat și s-a apropiat la șase punte de Sepsi OSK, cu patru etape înantea încheierii sezonului regulat.

Întrebat despre șansele pe care le are echipa sa pentru calificarea în playoff, Nicolo Napoli a declarat că vor lua meci cu meci, iar la final vor vedea care va fi finalitatea.

"A fost un meci bun, important este că jucătorii au jucat bine. Am avut și noroc, mai ales în prima repriză. FC Voluntari e echipă bună, cu un antrenor de calitate. Avem un lot bun, jucăm bine, avem nevoie de puncte pentru a avansa cât mai sus în clasament. Mai sunt patru meciuri din care e important să obținem cât mai multe puncte", a declarat Nicolo Napoli după meci.