24 de ore de COSMAR! Doua lovituri mortale primite dupa US24! Becali la inchisoare, Reghe tentat sa plece! Cine mai duce echipa in Liga?

Steaua Gigi Becali Laurentiu Reghecampf Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Luni 20 Mai 2013, 19:55
Data actualizarii: Luni 20 Mai 2013, 19:51

Gigi Becali a fost condamnat la 3 ani de inchisoare cu executare! Ramasa fara patron, Steaua poate ramane si fara antrenor!

Laurentiu Reghecampf a tras un semnal de alarma dupa meciul cu Viitorul Constanta, pierdut cu 2-5. Laurentiu Reghecampf a parut inclinat sa-si dea demisia si ii cerea lui Becali transferuri la vara pentru a ramane.

"Oamenii care conduc clubul se vor gandi bine ce trebuie la Steaua. Probabil ca nu voi mai ramane la Steaua, mie nu imi place asa ceva, eu nu ma bag in astfel de lucruri si vreau sa plec cu capul sus. Imi pare rau de tot ce s-a intamplat in seara asta"  a spus Laurentiu Reghecampf dupa meciul din Liga 1.

Suparat pe evolutia si atitudinea jucatorilor, Reghecampf isi doreste ca echipa sa fie intarita la vara pentru a mai ramane. Cu Gigi Becali arestat, acest lucru pare greu de realizat.

In doar 24 de ore, Steaua a pierdut un meci intr-un mod umilitor, antrenorul a declarat ca se gandeste la plecare iar apoi Gigi Becali a fost arestat! Astfel, dorinta antrenorul ca echipa sa fie intarita pica in plan secund iar Reghecampf ar putea sa decida sa plece! Chiar daca a semnat recent un nou contract

"Atunci pleaca, chiar daca a semnat, pleca si gata" spunea si Ana Maria Prodan dupa meciul cu Viitorul.

Ofertat din Rusia, Laurentiu Reghecampf poate sa lase o noua gaura mare la Steaua dupa arestarea patronului Gigi Becali. Asta cu toate ca Becali a spus ca echipa nu va suferi dupa condamnarea lui: "Steaua, ce-o sa se intample cu Steaua? Pai ce, mai e nevoie de finantare la Steaua? Pana la capat va fi Steaua! Asta o sa fac acolo, o sa ma uit la Steaua si la meciuri!" a spus Gigi Becali

"Imi pare rau. Atat. Nu am cum sa spun mai multe", a declarat Reghecampf la aflarea condamnarii, pentru Cancan.ro.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!