SUPER DUBLA pentru Boudjema si Petrolul joaca pentru Europa League! Petrolul 2-1 Otelul dupa un meci entuziasmant al lupilor! Vezi toate fazele aici:

Superliga
Data publicarii: Sambata 04 August 2012, 23:28
Data actualizarii: Sambata 04 August 2012, 23:45

Petrolul a castigat lejer un meci pe care l-a condus de la inceput pana la sfarsit. Hamza a ratat penalty in minutul 1, cand a fost eliminat si un fundas al Otelului.

PETROLUL: Bornescu - Achim, Neag, Yamissi, Guilherme - Oprita, Hoban, Mustivar, Boudjemaa - Grozav, Hamza
Rezerve: Hamutovski, M. Cristescu, Marinescu, V. Morar, Tony, Bokila, Alcenat

OTELUL: Branet - Rapa, Perendija, Sg. Costin, Ljubinkovic - Benga, Giurgiu - Stromajer, L. Bus, Viglianti - Pena

Rezerve: Grahovac, Sirghi, Carja, Filip, Bruce, Punosevac, Bajenaru

_________________________

Final! Victorie meritata a gazdelor, dupa un meci in care au jucat din minutul 1 in superioritate numerica.

Min 84: GOOOOOOOOOOOOOOOL Otelul!!! Bruce patrunde pe dreapta si trage la coltul lung!

Min 82: GOOOOOOOOOOOOOOOL Petrolul!!!!!!!! Bokila trage in Branet, mingea sare la Boudjema care trimite in poarta goala!

Min 75: Ocazie incredibila pentru Petrolul! Bokila scapa singur cu Branet insa trage in portar!

<<>> Iese Pena, intra Punosevac

Min 72: Pena preia pe piept in careu, dar sutul sau este peste poarta

<<>> Iese Viglianti, intra Bruce

Min 70: Pena este tras in marginea careului insa arbitrul lasa jocul sa continue inexplicabil.

<<>> Iese Grozav, intra Alcenat. Rednic a terminat schimbarile in minutul 65.

Min 61: BARA pentru Otelul! Stromajer trimite in bara din 7 metri lateral stanga!!!

Min 60: Grozav trimite la o palma de bara! Ocazie INCREDIBILA din 6 metri pentru petrolist!

<<>> Iese Hoban, intra Marinescu

<<>> Iese Oprita, intra Bokila

Min 46: Start in a doua repriza. Otelul trebuie sa revina pe tabela cu un om in minus!

PAUZA!

Min 45: Faza de atac a Otelului, finalizata de Pena, insa Bornescu retine cu usurinta.

Min 34: Sut incredibil la vinclu al lui Achim, respins cu greu de Branet.

Min 30: Benga trimite un sut puternic de la 30 de metri, respins de Bornescu.

Min 28: SUT BOMBA al lui Guilherme, putin pe langa.

Min 20: GOOOOOOOOOOOOOL Petrolul! Boudjema trage din prima si deschide scorul cu un sut din marginea careului!

Min 17: Boudjema primeste o pasa buna dar nu reuseste sa preia spre poarta. Intervine bine Stromajer.

Min 12: Ocazie buna pentru Boudjema, insa Branet iese si retine cu siguranta.

Min 2: HAMZA RATEAZA PENALTY!!! Incredibil, Branet apara penaltyul lui Hamza!

Min 1: Start incredibil de meci! Hamza scapa singur cu portarul, este faultat de Ljubinkovic care vede rosu! Penalty!