2 stelisti PUR SANGE au fost foarte aproape de Dinamo!

Marius Lacatus Cornel Dinu Dinamo Steaua Stefan Iovan Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Miercuri 13 Octombrie 2010, 14:58
Data actualizarii: Miercuri 13 Octombrie 2010, 15:32

DERBY: Dinamo - Steaua, duminica LIVE text pe www.sport.ro la 20:30!

"Lacatus a fost la un pas sa ajunga la Dinamo. Noi pusesem ochii pe Lacatus, el fiind de pe atunci un jucator incisiv. Dinamo avea un conducator foarte civilizat, generalul Diaconescu. Eu sunt si acum un om care tine foarte mult la el, a fost si un jucator de mare valoare, un prieten adevarat si un om de caracter", a spus Cornel Dinu la Digi Sport.

Capitanul de la Sevilla, Stefan Iovan a fost foarte aproape sa ajunga la Dinamo.

"Mereu meciurile Dinamo-Steaua au fost incrancenate, este o istorie de aparat. Nu exista o favorita, rezultatul se decide numai pe teren, sunt orgolii foarte mari. Din punctul de vedere al omogenitatii Dinamo sta mai bine, dar si la Steaua au venit jucatorii de la Urziceni care s-au integrat rapid. Dupa acest joc suporterii, vor uita cel putin o saptamana, problemele cu conducerile cluburilor. Prima data am ajuns la Dinamo, mi-au spus ca se mai gandesc ca poate o semnam in cateva zile, dar in aceeasi zi m-am dus la Steaua si am semnat contractul", a declarat Stefan Iovan la Sport.ro

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!