2,3 milioane de euro pentru transferurile lui Drăguș și Ștefănescu! Răspunsurile primite

denis dragus dan sucu marius stefanescu Rapid Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 18 Ianuarie 2024, 09:48
Data actualizarii: Joi 18 Ianuarie 2024, 09:46

Dan Șucu, acționarul majoritar de la Rapid, a dezvăluit care au fost țintele ratate de giuleșteni în ultima perioadă.

Deși susține că echipa sa are un atac foarte bun în prezent, Dan Șucu dezvăluie că a fost refuzat de anumiți jucători sau cluburi în ultimele două ferestre de mercato. Două dintre exemple sunt Denis Drăguș și Marius Ștefănescu.

Rapid a oferit 1,3 milioane de euro pentru Denis Drăguș și 1 milion de euro pentru Marius Ștefănescu

Pentru Denis Drăguș, împrumutat acum de Standard Liege la Gaziantep, Rapid a făcut o ofertă de 1,3 milioane de euro, însă atacantul a refuzat să revină în România și a preferat să meargă în Turcia, sub comanda lui Marius Șumudică.

De asemenea, Dan Șucu spune că Rapid era hotărâtă să plătească un milion de euro pentru transferul lui Marius Ștefănescu, însă Sepsi nu a fost de acord cu cedarea extremei.

"Am avut negocieri cu niște jucători pe care, din păcate, nu am putut să îi aducem. Au plecat altundeva. Deocamdată nu suntem o echipă suficient de tentantă pentru un număr de jucători pe care noi ni i-am dori, dar vom fi din ce în ce mai tentanți.

Cele mai importante investiții sunt Borza și Petrila. Am încercat să îl aducem pe Drăguș. Am oferit 1,3 milioane lui Standard, dar el n-a vrut să semneze cu noi. L-am evaluat pe Ștefănescu la un milion, dar Sepsi nu a dorit să vândă. Nu poți să spui că nu ne interesează (n.r - transferurile fotbaliștilor români). 

Înainte de a fi patron de afacere, sunt român. Mă interesează și pe mine echipa națională ca pe noi toți", a spus Dan Șucu, la Digisport.

Denis Drăguș, care a ales Gaziantep în detrimentul Rapidului, are un sezon foarte bun în Turcia, cu 8 goluri marcate în primele 18 meciuri. Atacantul a revenit și în circuitul echipei naționale a României.

Marius Ștefănescu a marcat 6 goluri și a oferit 5 pase decisive în primele 29 de meciuri jucate la Sepsi în acest sezon.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!