Dinamo egala cu o echipa de Liga Campionilor! Vezi aici toate fazele meciului si ce pusti propune Andone la nationala

Dinamo Partizan Belgrad Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Duminica 30 Ianuarie 2011, 19:10
Data actualizarii: Duminica 30 Ianuarie 2011, 20:34

PREMIERA IN ROMANIA! DE ACUM AI LIVESCORES, REZULTATE SI CLASAMENTE DIN 165 DE TARI SI PE MOBIL, PE M.SPORT.RO

Dinamo a facut 0-0 cu Partizan Belgrad, o echipa de Liga Campionilor. Andone a bagat cea mai buna echipa in teren.

11-le lui Dinamo: Curca - Rubio, Moti, Grigore, Craciun - Torje, Kone, Patrascu, V.Munteanu - Ganea, Alexe

"Meritam sa castigam. Am intalnit o echipa buna de tot, de Champions League, trebuie sa recunoastem. E al doilea meci in care nu primim gol si sunt multumit de asta. Trebuie sa vedem ce facem in atac. Sunt nemultumit ca jucatorii nu s-au concentrat prea tare la finalizare. A fost un joc mai bun calitativ decat cel cu Obolon. O sa numesc eu capitanul, nu-i mai las sa aleaga ei. Danciulescu e capitanul nostru dintotdeauna, Torje poate deveni. Sunt convins ca poate Grigore, poate Alexe... Sunt jucatori care pot sa intre in vizorul lui Razvan Lucescu. A fost o perioada in care nu prea am avut jucatori la loturile nationale. Si asta e asa, nu te simti bine cand vezi ca Dinamo nu are jucatori la nationale. Sa speram ca vine si albanezul. Vom vedea maine. Are 23 de ani si va juca mult daca vine.”, a spus Andone.

Fazele meciului:

Min 1. A inceput meciul
Min 8:
Kone trimite in bara de la 20 de metri.
Min 13. Un jucator de la Partizan e aproape sa-si dea autogol.
Min 31. Liviu Ganea trage de la distanta, portarul lui Partizan respinge cu greutate.
Min 33. Torje intra in careu, ii paseaza lui Vlad Munteanu, acesta trage dar mingea este blocata de fundasii lui Partizan.
Min 40. Torje primeste un cartonas galben.
Min 45. Babovic trage slab de la 18 metri.
Pauza
Min 47.
Cleo cade in careul dinamovist dupa o interventie riscanta a lui Curca, dar nu s-a dat penalty.
Min 50. Danciulescu trage peste poarta de la marginea careului.
Min 52. Curca scoate un sut spectaculos al lui Medo de la 30 de metri.
Min 60. Liviu Ganea rateaza din 9 metri.
Min 68. Danciulescu reia cu capul pe langa poarta din 8 metri.
FINAL: 0-0

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!