Prima victorie in amicale! Dinamo 2-0 Obolon Kiev! Vezi fazele meciului!

Dinamo Obolon Kiev Superliga
Data publicarii: Vineri 28 Ianuarie 2011, 18:42
Data actualizarii: Vineri 28 Ianuarie 2011, 18:52

Moti si Raphael Stanescu au marcat pentru prima victorie a lui Dinamo din meciurile amicale.

Oamenii lui Andone s-au impus in meciul cu Obolon Kiev, locul 7 din prima liga ucraineana. Dinamo pierduse in primul meci amical, scor 0-3 cu Austria Viena.

Echipa de start: Curca - Craciun, Dr. Grigore, Moti, Bordeanu - Torje, Margaritescu, Patrascu, Alexe - Danciulescu, L. Ganea

Rezerve: Balgradean, Diabate, Paun, Rubio, D. Kone, C. Munteanu, Stanescu, Scarlatescu, Marmaneanu, Ionita, Bekaj, R. Crisan, Vl. Munteanu.

LIVE:
Min 1: Incepe meciul! Obolon ataca! Ploua torential in Antalya!
Min 3: Danciulescu trimite in bara, dupa o centrare buna a lui Ganea!
Min 5: Liviu Ganea patrunde in careul advers, dar suteaza in blocaj!
Min 12: Lovitura libera a ucrainienilor. Sutul se opreste in zidul dinamovist!
Min 14: Torje patrunde in viteza pe partea dreapta si suteaza, dar mingea se duce peste!
Min 19: Alexe are o sansa mare, insa este blocat in ultima clipa de adversari!
Min 23: Bogdan Patrascu vede primul cartonas galben, dupa o intrare dura la un adversar!
Min 32: Ocazie mare pentru Dinamo! Moti reia cu capul putin peste!
Min 37: Patrascu reia din pozitie buna de la marginea careului advers mult peste!
Min 41: Margaritescu vede si el galben pentru fault dur la centrul terenului!
PAUZA! Dinamo e la egalitate cu ucrainenii de la Obolon, dupa o repriza controlata in totalitate de oamenii lui Andone!
Min 46: Incepe repriza a doua! Vlad Munteanu a intrat la Dinamo in locul lui Danciulescu, Rubio in locul lui Craciun si Balgradean in locul lui Curca!
Min 52: GOOL Dinamo!! Moti reuseste primul gol din 2011 pentru echipa lui Andone! Fundasul central a scapat singur in careu cu portarul si a reusit sa trimita mingea in plasa din a TREIA incercare!!
Min 57: Sansa mare de egalare pentru ucraineni, insa Balgradean respinge la limita in corner! Portarul dinamovist a mai respins odata dupa un corner!
Min 61: Inca o centrare a ucrainenilor, Balgradean boxeaza din fata unui adversar!
Min 63: Catalin Munteanu si Djakaridja Kone intra in locul lui Margaritescu si Patrascu.
Min 65: Djakaridja Kone lufteaza incredibil din fata careului!
Min 72: Georgian Paun intra in locul lui Torje, Zie Diabate in locul lui Moti!
Min 77: Paun incearca un lob de senzatie de la distanta, insa mingea se duce la cativa milimetri!
Min 90: GOOL Dinamo! Raphael Stanescu a marcat cu un sut superb de la 18 metri!!!
FINAL! Dinamo bate locul 7 din Ucraina dupa un meci cu o multime ocazii de gol! Razvan Lucescu a fost in tribune la acest meci!