Arges 2-1 Bistrita (Bazzi 19, 67 / Zaharia 34)

FC Arges Gloria Bistrita Superliga
Data publicarii: Duminica 10 Mai 2009, 16:44
Data actualizarii: Duminica 10 Mai 2009, 19:09

Formatia FC Arges a castigat, cu scorul de 2-1 (1-1), partida sustinuta, duminica, pe teren propriu in fata echipei Gloria Bistrita, contand pentru etapa a XXX-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Bazzi, in minutele 17 si 63, pentru formatia pitesteana, respectiv Zaharia, in minutul 33, pentru Gloria Bistrita.

1-0: Bazzi a transformat o lovitura libera de la aproximaitv 18 metri, cu un sut pe jos, la coltul lung al portii aparate de Albut, in urma unui fault comis de Miclaus asupra lui Cristian Tanase.

1-1: Bajenaru a executat o lovitura libera de la aproximativ 40 de metri si Dorel Zaharia a reluat balonul in plasa, din cadere, de la aproximativ 7-8 metri.

2-1: Gazdele au preluat conducerea in urma unei faze asemanatoare cu cea de la primul gol: Bazzi a executat o lovitura libera de la aproximativ 18 metri si balonul s-a dus direct in vinclul portii lui Albut.

FC Arges: 1. Bosneag – 2. M. Stan, 5.Balasa, 3. Lacusta, 23. Poenaru – 11. Nastasie (27. Voicu '46), 10. Tames (8. Carstoiu 90+2), 4. Bazzi, 9. Cr. Tanase – 13. Dulcea (30. Kamara '69), 20. Iordache. Antrenor: Ionut Badea.

Gloria Bistrita: 22. Albut – 2. C. Petre, 18. Frasinescu, 3. Ciuca, 15. Miclaus – 30. Bajenaru (9. Negrean '87), 4. A. Muresan, 16. Nalati (19. Silvasan '77), 8. Diogo (21. Marginean '68) – 7. Coroian, 11. Zaharia. Antrenor Ioan Ovidiu Sabau

Cartonase galbene: M. Stan 90+3 / Miclaus '16, Coroian '74, '79, Marginean '90

Cartonas rosu: Coroian '79.

Arbitri: Marian Bordean (central) - Florin Stanescu, Liviu Ciubotariu (asistenti) - Marian Balaci (rezerva)