14 echipe pe...doua stadioane! Dezvaluire incredibila a lui Gigi Becali: care sunt singurele arene din Romania care au in acest moment avizele ISU

Steaua Gigi Becali Liga I Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 07 Noiembrie 2015, 13:59
Data actualizarii: Sambata 07 Noiembrie 2015, 14:14

Steaua a fost obligata sa se deplaseze 500 de kilometri pentru a juca "acasa" meciul cu Botosani, dupa ce Primaria Capitalei nu a reusit sa obtina inca autorizatia ISU pentru National Arena. Campioana nu este, insa, singura echipa intr-o astfel de situatie, spune Becali.

Gigi Becali dezvaluie o situatie incredibila in Liga I, dupa ce Steaua a fost nevoita sa plece tocmai la Cluj pentru meciul cu Botosani. Patronul Stelei a aflat ca doar doua stadioane din campionat au primit avizele necesare ale ISU pentru disputarea partidelor.

Becali a explicat intr-o conferinta de presa detaliile mutarii echipei la Cluj, spunand ca stadionul din Gruia este unul dintre cele doua care au aprobarile necesare eliberate de ISU.

Alaturi de stadionul din Gruia, doar cel de la Severin mai are avizele Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta.

"Am fost anuntati ca nu putem juca, pentru ca Primaria Generala nu a obtinut autorizatia ISU.

Jandarmeria nu vrea sa-si asume raspunderea, nu ne poate lasa sa jucam acolo din cauza Primariei.

Doar doua stadioane din Romania, din ce stiu eu, au aviz. Stadionul CFR-ului si cel de la Severin au aprobari, restul nu.

La ei a fost pana acum cu "lasa ca merge si asa". Uite ca acum nu mai e asa, totul trebuie sa fie pus la punct. Vrei sa fii demnitar si sa ai functie, atunci pune la punct totul. Ei se duc la ciordeala, dar uite ca nu mai merge.

25 de ani au zis ca merge si asa. Eu nu am facut asa, eu incerc sa fac totul la milimetru. Si la Steaua, daca nu iau titlul si nu ma duc in Liga, atunci nu bag bani", a spus Gigi Becali in conferinta de presa sustinuta in aceasta dimineata.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!