Domnul Presiune face show: "Rui mi-a inselat increderea!" Rapid - Zilina 1-1! Sabau s-a aparat 40 de minute! VIDEO cele mai tari faze

Data publicarii: Marti 26 Iunie 2012, 13:13
Data actualizarii: Marti 26 Iunie 2012, 14:23

Meciurile verii sunt LIVE pe voyo! Miercuri la 17:30: CFR – Sparta Praga! Aboneaza-te la voyo si mergi la Steaua-Anderlecht in Austria!

AICI AI GOLUL RAPIDULUI:

Min 90. Zilina rateaza la ultima faza a meciului. Se termina 1-1, un nou egal pentru Rapid

Min 89. |     pentru Ciolacu, dupa un fault aiurea, in margine

Min 88. Contraatac a Rapidului, dar faza e ridicola! Adrian Grigore incearca o diagonala, dar da mingea la zeci de metri de tinta. Renan izbucneste in ras :)

Min 85. Pancu sta bine si e aproape sa-i fure mingea portarului slovac.

Min 81. GOOOL ZILINA! Draghia le face cadou slovacilor golul egalarii dupa ce respinge in fata. Mingea ajunge direct la atacantul advers. 1-1

Min 76. Lumea il aplauda pe Pancu aproape la fiecare atingere de minge. Chiar si colegii sai sunt uimiti de determinarea sa

Copos a lansat un atac asupra lui Rui Duarte, chiar in timpul meciului amical cu Zilina: "Mi-a inselat increderea, situatia lui nu este inca rezolvata. Nu vreau sa mai intru in detalii", a mai spus Copos despre prelungirea contractului lui Duarte.

Min 72. Pancu poate fi oprit numai prin fault :)

Min 70. Renan bate bine o lovitura libera de pe dreapta. Scoate un corner, pe care tot el in executa, slab insa

Min 68. Posesie prelungita pentru Zilina, Pancu e singurul care mai face pressing

Min 63. Sut bun al lui Pitch, in diagonala, putin pe langa poarta lui Draghia

Min 61. 6 oameni noi in teren pentru Rapid! Pavlovici, Pancu si Cretu printre ei

Min 60. Ocazie mare a celor de la Zilina. Draghia a gafat, a fosu si fault in atac, numai ca Grigorie a luat |    pentru proteste

Min 57. Actiune buna a lui Herea, din nou Milisavljevic rateaza preluarea

Min 54. Nicolae Grigore trage si el spre poarta adversa, primul sut mai dificil pentru portarul slovac in repriza a doua

Min 53. Zilina joaca mult mai bine decat in prima repriza. Slovacii au posesia, iar Sabau striga la jucatorii sai

Min 50. |     pentru Teixeira, dupa un fault din spate

Min 46. A inceput a doua repriza. Rapid tot in atac, inca din primul minut

Min 46. > Schimbare la Rapid, Adrian Grigore intra in locul lui Voicu

Min 45. Pauza. Revenim cu comentariul live in 15 minute

Min 44. GOL ANULAT pentru Zilina! Draghia a fost batut de Pitch, dar acesta a primit pasa in offside:

Min 42. Herea isi pune mainile in cap! A alergat peste 30 de metri si a pasat in stanga, pentru Milisavljevic, dar acesta a pierdut mingea usor

Min 39. Jocul Rapidului arata bine, oamenii lui Sabau nu au stat prea mult in aparare

Min 36. Ocazie URIASA Sburlea! A driblat un fundas, a sutat insa slab si pe centrul portii

Min 33. Primul sut spre poarta lui Draghia, mult pe langa! Campioana Slovaciei joaca slab, dar in ultimele minute are posesia

Min 31. Grigore intra la rupere, dar arbitrul se face ca nu vede. Nu se da cartonas

Min 27. Rapid joaca deja la calcai, slovacii au innebunit, fac 2 faulturi la aceeasi faza

Min 25. I-am numarat! Sunt 4 spectatori la meci, probabil au legatura cu stafful echipelor, pentru ca stau 2 cate 2 :)

Min 23. Sabau a pregatit meciul pentru posesie prelungita. Teixeira este face pressing avansat, iar cand are mingea e mereu oprit prin fault

Min 21. Bozovici gresete o pasa la intalnire si este certat de colegi

Min 18. Grigorie GOOOOOOL! Cu poarta goala dupa respingerea portarului. Prima data sutasera rapidistii de pe stanga, iar Grigorie era liber in dreapta. 1-0 pentru Rapid

Min 16. Sut din lovitura libera a lui Herea, putin pe langa poarta

Min 14. Teixeira e omul cu pasa, a trecut in dribling de trei adversari si a fost faultat

Min 7. Cornere multe pentru Rapid, care a inceput tare partida

Min 5. Rapidistii combina mult la mijlocul terenului, posesie prelungita in favoarea giulestenilor

Min 3. Pancu e printre singurii spectatori la acest meci. E doar rezerva astazi, in fata celor de la Zilina

Min 1. Incepe meciul

Echipa de start: Draghia, Voicu, Burca, Oros, Bozovic, Grigorie, Grigore, Herea, Milisavljevic, Teixeira, Sburlea

Dupa 13-0 cu amatorii de la Union Bad Zell si 2-2 cu Kosice, Rapid intalneste azi in direct pe Voyo.ro Zilina in cantonamentul din Austria.

Rapidistii au aflat ieri cu cine vor juca in turul 2 preliminar Europa League. Echipa lui Sabau va intalni castigatoarea dintre Mypa (Finanda) si Cefn Druids (Tara Galilor). Finandezii au jucat in urma cu doua sezoane cu Poli Timisoara si au scos un 3-3 pe Dan Paltinisanu.

Sabau a conturat deja in mare masura primul 11 al echipei inainte de debutul oficial, insa a recunoscut ca mai are nevoie de un atacant. "Il cautam si in America de Sud, dar si in Portugalia", a declarat antrenorul rapidist.