SOCI 2014, programul romanilor la Olimpiada de iarna! Puchianu a terminat pe locul 47, Stramaturaru pe ultimul loc

Autor: Sport.ro
Luni 10 Februarie 2014, 20:31

	SOCI 2014, programul romanilor la Olimpiada de iarna! Puchianu a terminat pe locul 47, Stramaturaru pe ultimul loc

LIVE BLOG HaraShow, Romania | Informatii non stop de la Soci

24 de romani participa la cea mai scumpa competitie olimpica din istorie in acest an, Soci 2014, intre 7 si 23 februarie.
 
Cu 53 de miliarde de dolari, Putin a reusit sa duca torta olimpica din spatiu pana in cel mai adanc lac din lume, Baikal, sfidand criza si prognozele economice, sfidand orice alta competitie olimpica de iarna organizata in prezent.
 

Programul complet al celor 24 de sportivi romani precum si probele in care vor participa la jocurile olimpice este urmatorul:

Sambata, 8 februarie
12.00 - Timea Sara
- schi fond - 7,5/7,5 km schiatlon, finala (Centrul Laura) - a terminat pe locul 60 din 61
16:30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 10 km sprint masculin, finala (Centrul Laura) - a terminat pe locul 30
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki) - a terminat pe 31, respectiv 28
18.30 - Sorin Iulian Pitea - sarituri cu schiurile - trambulina normala, calificari (Arena Russki Gorki) - a fost eliminat

Duminica, 9 februarie
09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie -
schi alpin - coborare masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor) - a terminat pe locul 46.
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15/15 km schiatlon, finala (Centrul Laura) - Paul Pepene a terminat pe locul 48.
16.30 - Eva Tofalvi - biatlon - 7,5 km sprint feminin, finala (Centrul Laura) - a terminat pe locul 22
16.30 - Valentin Cretu - sanie - simplu masculin, finala (Complexul Sanki) - a terminat pe locul 29.
19.30 - Sorin Iulian Pitea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina normala, finala (Arena Russki Gorki) - a fost eliminat.

Luni, 10 februarie
09.00 - Ania Monica Germaine Caill
- schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor) - a terminat pe locul 34
13.00 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor) - a terminat pe 22
16.30 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 12,5 km urmarire masculin, finala (Centrul Laura) - a terminat pe locul 47
16.45 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, mansa 1 si 2 (Complexul Sanki) - a terminat pe ultimul loc

Marti, 11 februarie
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint individual, finala (Centrul Laura) - Pepene a incheiat pe locul 65, Pripici a terminat pe pozitia 68
14.00 - Timea Sara - schi fond - sprint individual feminin, finala (Centrul Laura) -Sara a incheiat calificarile pe locul 49
16.30 - Raluca Nicoleta Stramaturaru - sanie - simplu feminin, finala (Complexul Sanki) - a ocupat locul 30
17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 10 km urmarire feminin, finala (Centrul Laura) -  a ocupat locul 26


Miercuri, 12 februarie
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - coborare feminin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.15 - Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Sovaiala - sanie - dublu masculin, finala (Complexul Sanki)

Joi, 13 februarie
09.30 - Maria Marinela Mazilu - skeleton - simplu feminin, calificari (Complexul Sanki)
12.00 - Timea Sara - schi fond - 10 km clasic, finala (Centrul Laura)
16.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 20 km individual masculin, finala (Centrul Laura)
16.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 15 km individual feminin, finala (Centrul Laura)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul scurt (Patinoarul Iceberg)
18.15 - Raluca Nicoleta Stramaturaru, Valentin Cretu, Alexandru Andrei Teodorescu, Nicolae Radu Sovaiala - sanie - stafeta echipe, finala (Complexul Sanki)

Vineri, 14 februarie
09.00 - Ioan Valeriu Achiriloaie - schi alpin - super-combinata, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 15 km clasic, finala (Centrul Laura)
13.30 - Ioan Valeriu Achiriloaie (daca se califica) - schi alpin - super-combinata, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
14.30 - Dorin Dumitru Velicu - skeleton - simplu, calificari (Complexul Sanki)
17.00 - Zoltan Kelemen - patinaj artistic - individual masculin, programul liber (Patinoarul Iceberg)
17.40 - Maria Marinela Mazilu (daca se califica) - skeleton - simplu feminin, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pitea - sarituri cu schiurile - trambulina mare, calificari (Arena Russki Gorki)

Sambata, 15 februarie
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - super-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
16.45 - Dorin Dumitru Velicu (daca se califica) - skeleton - simplu, finala (Complexul Sanki)
19.30 - Sorin Iulian Pitea (daca se califica) - sarituri cu schiurile - trambulina mare, finala (Arena Russki Gorki)

Duminica, 16 februarie
17.00 - Cornel Dumitru Puchianu - biatlon - 15 km mass-start, finala (Centrul Laura)
18.15 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, mansa 1 (Complexul Sanki)

Luni, 17 februarie
16.30 - Florin Cezar Craciun, Nicolae Istrate - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)
17.00 - Eva Tofalvi - biatlon - 12,5 km mass-start, finala (Centrul Laura)

Marti, 18 februarie
09.00 - Ania Monica Germaine Caill - schi alpin - slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Ania Monica Germaine Caill (daca se califica) - schi alpin - slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
17.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi feminin, mansa 1 (Complexul Sanki)

Miercuri, 19 februarie
09.00 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom-urias, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
12.30 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom-urias, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
13.45 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - sprint clasic echipe, finala (Centrul Laura)
16.15 - Maria Adela Constantin, Andreea Grecu - bob - bob doi, finala (Complexul Sanki)

Sambata, 22 februarie
11.30 - Timea Sara - schi fond - 30 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
14.45 - Alexandru George Barbu - schi alpin - slalom masculin, calificari (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.15 - Alexandru George Barbu (daca se califica) - schi alpin - slalom masculin, finala (Centrul Alpin Rosa Hutor)
18.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, mansa 1 (Complexul Sanki)

Duminica, 23 februarie
09.00 - Florin Daniel Pripici, Paul Constantin Pepene - schi fond - 50 km mass-start liber, finala (Centrul Laura)
11.30 - Andreas Paul Neagu, Paul Septimiu Muntean, Bogdan Laurentiu Otava, Danut Ion Moldovan - bob - bob patru, finala (Complexul Sanki).
 

Revoluție în Ring: Biea, Bogdan Stoica, Amansio Paraschiv si ‘Tanculetul’ Iancu dau cu pumnul în direct la PRO X, vineri, 20:00!

Președintele Iohannis reacționează la apelul public privind plagiatul: ”Am toleranță zero”
BRAT
Modifică setările cookies