callejon Napoli Italia
Data publicarii: Joi 16 Ianuarie 2014, 11:05
Data actualizarii: Joi 16 Ianuarie 2014, 15:50

► Ajax - PSV, duminica 17.30, in direct la Sport.ro si Voyo.ro! "Pentru ca" iarba si fotbal: HIGH, OLANDA! :)

Napoli s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Italiei dupa ce a invins-o aseara cu 3-1 pe Atalanta, echipa la care fundasul Cristian Nica a fost integralist.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Callejon '15, '80 si Insigne '72, in timp ce pentru oaspeti a inscris De Luca '13.

Prima reusita a fostului jucator de la Real Madrid este una fenomenala - sut imparabil din voleu. CLICK AICI PENTRU VIDEO

Atalanta Bergamo a evoluat in inferioritate numerica din minutul 75, dupa eliminarea lui Yepes.

Programul partidelor din sferturile de finala ale Cupei Italiei este urmatorul: AS Roma - Juventus Torino (21 ianuarie), AC Milan - Udinese (22 ianuarie), AC Fiorentina - AC Siena (23 ianuarie) si Lazio Roma - SSC Napoli (29 ianuarie).

12 goluri a marcat Callejon in acest sezon pentru Napoli - 8 in campionat, 2 in cupa, 2 in Europa