Victoria care poate decide titlul in Italia: Juventus 3-0 AS Roma! Juve are 8 puncte avans, Roma a avut doi eliminati! Vezi golurile! VIDEO

juventus AS Roma Italia
Data publicarii: Duminica 05 Ianuarie 2014, 23:45
Data actualizarii: Luni 06 Ianuarie 2014, 06:47

►Mircea Lucescu, LIVE in studioul Sport.ro! Astazi de la 19:00, SPECIAL "Descopera-l pe Lucescu!". The world is not enough!

Juventus a castigat derby-ul de pe teren propriu cu Roma, scor 3-0, si a urcat la 8 puncte in clasament peste principala urmaritoare la titlu.

Juve a inceput modest partida, dar a reusit sa inscrie in minutul 17, la prima actiune de poarta.

Repriza a doua a fost un adevarat cosmar pentru Roma. Bonucci a inscris imediat dupa pauza, iar ultimul sfert de ora a adus dezastrul pentru jucatorii lui Rudi Garcia.

Daniele De Rossi si Leandro Castan au fost eliminati intr-un interval de doar doua minute, pentru ca apoi Mirko Vucinic, fostul jucator al Romei, sa inchida tabela la 3-0.

Echipele de start:

JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Pogba, Asamoah - Tevez, Llorente

AS ROMA: De Sanctis - Maicon, Benatia, Castan, Dodo - Pjanic, De Rossi, Strootman - Ljajic, Totti, Gervinho

Min 77: GOL JUVENTUS | Mirko Vucinic transforma lovitura de la 11 metri | CLICK AICI PENTRU VIDEO

Min 76: ... Doua minute de cosmar pentru Roma - Leandro Castan pune mana pe minge pe linia portii si este eliminat; penalty pentru Juve

Min 75: ... Rosu direct pentru Daniele de Rossi pentru un fault dur

Min 49: GOL JUVENTUS | Faza de manual a torinezilor. Pirlo centraza din lovitura libera, trei jucatori de la Juve se fac ca ataca mingea si trag astfel dupa ei oameni de marcaj, in timp ce Bonucci ramane singur, la coltul lung, si il executa fara probleme pe De Sanctis | CLICK AICI PENTRU VIDEO

Min 17: GOL JUVENTUS | Tevez ii trimite o pasa geniala lui Vidal, acesta inscrie lejer din fata portii; Juve a inscris la prima actiune de poarta din acest meci | CLICK AICI PENTRU VIDEO