CE LOVITURA! United este eliminata dupa un gol incasat in minutul 90! Man. United 1-2 Swansea! VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Duminica 05 Ianuarie 2014, 20:20
Data actualizarii: Duminica 05 Ianuarie 2014, 20:57

Swansea a castigat pentru prima data in istorie pe Old Trafford si s-a calificat in 16-imile de finala ale Cupei Angliei
► VEZI TOATE REZULTATELE DIN FA CUP

UNITED: Lindegaard - Smalling, Ferdinand, Evans, Buttner - Valencia, Fletcher, Cleverley, Kagawa - Welbeck, Chicharito
Rezerve: Anderson, Carrick, Fabio, De Gea, Januzaj, Zaha

SWANSEA: Tremmel, Tiendalli, Amat, Chico, Taylor - Britton, de Guzman - Pozuelo, Shelvey, Routledge - Bony
Rezerve: Canas, Cornell, Davies, Donnelly, Ranger, Vasquez, Williams

FINAL

Min 90: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Swansea!!! Bony inscrie cu o lovitura de cap sub bara, din 6 metri!!!

Min 86: Januzaj trimite in 6 metri insa apararea lui Swansea rezista eroic!

Min 79: Fabio are o intrare criminala si vede cartonas rosu direct!!

Min 76: Rio Ferdinand se accidenteaza si este scos de pe teren de David Moyes

Min 73: Manchester incearca sa forteze al doilea gol insa Swansea se apara cu toata echipa

Min 62: Chicharito primeste o minge buna in spatele fundasi lor insa Tremmel reuseste sa iasa si sa retina mingea!

Min 50: Routledge are inca o sansa de gol insa trage peste poarta din mijlocul careului

PAUZA

Min 32: Buttner trage din lovitura libera de la marginea careului, Tremmel e pe minge

Min 15: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL UNITEDDDDD!!!!!!!!!! Chicharito inscrie cu latul din 6 metri, la o eroare a defensivei lui Swansea!

Min 12: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Routledge!!!!!!!!!!!!!!! Swansea deschide scorul dupa o gaura imensa in centrul defensivei lui United!

Min 11: Chicharito are prima ocazie pentru United insa nu reuseste sa il invinga pe Tremmel!

Min 5: Prima ocazie a meicului, Ferdinand respinge cu capul din 6 metri, o minge ce ajungea la Bony!

Min 1: Meciul incepe cu un minut de regulegere in memoria lui Eusebio, decedat azi