Un cosmar mai terifiant decat Boro - Steaua! Un fost stelist a fost in IAD: "Fotbalul e un infern!"

Middlesbrough Dorin Goian Steaua Italia
Data publicarii: Vineri 15 Aprilie 2011, 14:00
Data actualizarii: Vineri 15 Aprilie 2011, 14:16

Fanii Stelei au trait umilinta suprema dupa Boro - Steaua 4-2. Finala de Cupa UEFA 2005 - 2006 a fost ratata incredibil in ultimele secunde ale meciului din Anglia dupa golul lui Maccarone.

Dorin Goian a fost unul dintre oamenii importanti pe Riverside, dar spune ca meciul de la Middlesbrough nu este cea mai urata amintire din fotbal pentru el.

A trait o experienta care l-a socat chiar in ultima etapa din Serie A. Titular la Palermo in meciul cu Cesena, Goian a crezut ca nu se mai poate intampla nimic la 2-0 pentru sicilieni in minutul 90. Meciul a ajuns in prelungiri, iar aici Palermo a trait un cosmar: Cesena a marcat de doua ori, chiar daca avea doar 9 oameni pe teren!

"A fost un meci nebun, inca nu pot sa cred ca nu am castigat. N-am putut sa dorm toata noaptea gandindu-ma cum am putut sa pierdem doua puncte atat de sigure la un moment dat.

Am jucat fotbal atatia ani, echipele la care eram au mai primit goluri in ultimele minute, cum a fost in meciul Stelei de la Middlesbrough din Cupa UEFA. Cand se intampla lucruri atat de urate, nu le poti compara cu nimic. Cateodata, fotbalul e un iad! Iar meciul cu Cesena e cu siguranta cel mai urat din toata viata mea!", a spus Goian pentru Mediagol.