Stancu l-a egalat pe Hagi si poate dobori doua RECORDURI daca inscrie cu Napoli! VEZI care:

Data publicarii: Luni 13 Decembrie 2010, 20:53
Data actualizarii: Luni 13 Decembrie 2010, 22:38

Napoli - Steaua e LIVE pe ProTV si www.sport.ro, miercuri, 22:00! Meciul se vede LIVE VIDEO si pe mobilul tau, pe M.SPORT.RO!

Steaua n-a dat niciodata gol in Italia, in toata istoria ei. Stelistii nu s-ar supara daca ar repeta ultimul scor din Italia. In 2008, Steaua a facut egal, 0-0, cu Fiorentina lui Mutu, tot cu Lacatus pe Banca. Stancu vrea neaparat sa dea gol: sa-l intreaca pe Hagi, pe care l-a egalat la goluri marcate in Europa: 12.

0-0 e scorul visat si de Becali. in 2007 si in 2008 Steaua a plecat neinvinsa din Italia -0-0 la Sampdoria si la fel la Fiorentina. Ar fi scorul perfect si acum.

Steaua a mai jucat in Italia cu Parma, Juventus si Roma - a pierdut de fiecare data fara sa dea macar un gol.
Stelistilor le e frica sa nu o pateasca rau la Napoli, in direct la pro tv, miercuri, de la 22.00.

In Ghencea au fost egalati in al 7-lea minut de prelungiri dupa ce au condus cu 3-0. Doar in semifinala de cosmar cu Middlesbrough au mai trait stelistii o drama mai mare.

In doi ani la Steaua, Bogdan Stancu a reusit sa inscrie de 12 ori in cupele europene si l-a egalat pe Gica Hagi in topul celor mai buni marcatori.