"O sa te OMOR, o sa te fac sa platesti!" Balotelli si-a iesit din minti dupa meciul cu Napoli si a vrut sa-l bata pe arbitru! Ce decizie au luat oficialii Milanului:

Mario Balotelli AC Milan Italia
Data publicarii: Miercuri 25 Septembrie 2013, 13:43
Data actualizarii: Miercuri 25 Septembrie 2013, 20:38

►Rapid - Ceahlaul, joi 18:00, IN DIRECT Sport.ro si Steaua - Barsana, joi 20:30, in direct PRO TV! Bate Cupa!

Mario Balotelli nu a rezistat finalului tensionat al meciului cu Napoli. Atacantul lui Milan si-a varsat nervii pe centralul Luca Banti, caruia i-a adresat cuvinte dure dupa ce a vazut cartonasul rosu in minutul 94.

"O sa te omor! O sa te fac sa platesti", i-a spus Balotelli arbitrului, conform raportului intocmit de Banti dupa meci.

Din cauza acestor cuvinte, oficialii de pe San Siro au refuzat sa mai depuna contestatie pentru cartonasul rosu vazut de Balotelli.

Cazul a va fi judecat de liga italiana.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Milan a pierdut pe teren propriu in fata lui Napoli, scor 1-2, si ocupa in acest moment pozitia a 12-a in campionat. Napoli are maxim de puncte dupa patru etape.

Mario Balotelli a ratat un penalty in minutul 61, si a marcat unicul gol al milanezilor in prelungiri.