”Nu poate fi nici măcar portar la bloc”. Tătărușanu, luat în colimator după ce Milan s-a împiedicat cu Lecce

Ciprian Tatarusanu AC Milan lecce - milan Italia
Data publicarii: Duminica 15 Ianuarie 2023, 08:30
Data actualizarii: Duminica 15 Ianuarie 2023, 08:30

Ciprian Tătărușanu (36 de ani) a fost criticat aspru de fanii lui AC Milan după meciul cu Lecce, încheiat la egalitate, scor 2-2.

Chiar dacă Tătărușanu nu a greșit la cele două reușite ale lui Lecce, fostul internațional a fost găsit „responsabil” pentru rezultatul de egalitate al lui Milan, care a făcut ca echipa lui Stefano Pioli să se distanțeze de liderul Napoli.

AC Milan este pe locul secund în Serie A, cu 38 de puncte. Lecce se află pe poziţia a 12-a, cu 20 de puncte, lider fiind Napoli, cu 47 de puncte.

Tătărușanu, criticat de fanii lui AC Milan

”Tătăruşaunu nu poate fi nici măcar portar la un bloc cu apartamente. E de nevăzut! Doamne fereşte. Este inacceptabil să ai un portar care îşi trage mâinile în loc să intervină”, a comentat un fan pe Twitter.

”Pentru mine, Tătăruşanu este de vină. Portarul trebuie să aibă idei şi să conducă apărarea Nu face nimic, la naiba! Abia intervine când arunci în el”, a fost reacția unui alt suporter.

”Tătăruşanu îmi aduce aminte de Peter Schmeichel. Se aruncă peste tot, dar nu îţi dă încredere şi ia goluri pe care un portar de top nu le-ar lua. Lăsaţi-l să lucreze ca şi actor”, a scris un alt fan al lui Milan.

”Nu mai vorbiți despre cum să câștigați și nu mai începeți cu Tătărușanu titular”, a transmis un alt suporter.

AC Milan s-a împiedicat cu Lecce și s-a distanțat de liderul Napoli

AC Milan a terminat la egalitate, în deplasare, cu Lecce, scor 2-2. Campioana din Serie A a fost condusă cu 2-0, dar a revenit şi a egalat în repriza secundă.

Lecce a început spectaculos meciul cu AC Milan. După ce Theo Hernandez l-a învins pe Ciprian Tătăruşanu cu un autogol încă din minutul 3, Baschirotto a înscris pentru 2-0 în minutul 23. Pe final de repriză Falcone a scos la ocazia lui Olivier Giroud, iar în repriza secundă AC Milan a revenit spectaculos. Mai întâi a înscris Rafael Leao, în minutul 58, pentru ca în minutul 70 fundaşul Calabria să egaleze, stabilind scorul final.