VIDEO N-a scăpat nici fostul portar al lui CFR Cluj! Cum a fost învins în Serie A de cuplul letal Victor Osimhen - Khvicha Kvaratskhelia

Simone Scuffet Cagliari Khvicha Kvaratskhelia Napoli victor osimhen Italia
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 08:29
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 08:34

Campioana en-titre Napoli a avut probleme pe teren propriu cu nou-promovata Cagliari.

Napoli a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Cagliari, în etapa a 16-a din Serie A. Golurile au fost înscrise într-un interval de şase minute.

Napoli a dominat prima repriză a partidei cu Cagliari, dar nu a reuşit să înscrie golul care să o aducă în avantaj, scrie news.ro.

Salvarea a venit de la golgeterul Victor Osimhen, care a deschis scorul în minutul 69, învingându-l pe Simone Scuffet, fostul portar al lui CFR Cluj.

Victor Osimhen, gol și pasă de gol în Napoli - Cagliari 2-1

Avantajul gazdelor a durat doar trei minute, pentru că Leonardo Pavoletti a egalat în minutul 72.

Însă după alte trei minute Osimhen s-a jucat în careul oaspeţilor, înconjurat de patru adversari, a pasat in extremis şi Khvicha Kvaratskhelia a marcat golul victoriei ('75).

Napoli s-a impus cu 2-1 şi este pe locul 4, cu 27 de puncte, iar Cagliari se află pe 16, cu 13 puncte.