Mutu inscrie dar Fiorentina face egal cu Sampdoria, Stefan Radu umilit de Juventus!

Data publicarii: Duminica 27 Aprilie 2008, 18:07
Data actualizarii: Duminica 27 Aprilie 2008, 18:07
VEZI AICI TOATE REZULTATELE DIN SERIE A

Fiorentina lui Mutu a facut egal acasa, 2-2 cu echipa lui Cassano - Sampdoria. Maggio a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 63, iar Vieri a egalat in minutul 78. Mutu a adus-o pe Fiorentina in avantaj in minutul 84, cand a transformat un penalty. A fost al 17-lea gol din acest sezon pentru starul Fiorentinei, dar sarbatoarea de pe Artemio Franchi a fost stricata de golul lui Gastaldello din prelungiri.

Lazio, cu Radu Stefan pe teren pe toata durata meciului, a fost calcata in picioare de "Batrana Doamna" Juventus. Chiellini de doua ori, Camoranesi, Del Piero si Trezeguet au marcat pentru Juve, in timp ce pentru Lazio au inscris Bianchi si Siviglia.