Juventus, la anul in Europa League! Goian se lupta pentru un loc de Liga Campionilor! Codrea a picat in B!

Dorin Goian Juventus Torino Palermo Italia
Data publicarii: Duminica 02 Mai 2010, 18:33
Data actualizarii: Duminica 02 Mai 2010, 18:44

Sezon dezastruos pentru Juventus! E pe 7 dupa 36 de etape si nu mai are nicio sansa la un loc de Liga. Juve va juca la anul in Europa League, la Sport.ro si www.sport.ro!

Juventus a facut astazi 1-1 cu fosta echipa a lui Zenga si Dica, acum la CFR, Catania. Matias Silvestre a deschis scorul in minutul 24 pentru Catania, iar Juve a egalat in minutul 52 prin Marchisio.

Dupa 36 de etape, Juve e pe 7 in clasament cu 55 de puncte si se bate cu Napoli pentru locul 6.

GOIAN, APROAPE DE LIGA CAMPIONILOR!

Dorin Goian poate juca in Liga la anul. Palermo e pe 5 in campionat, la 2 puncte de Sampdoria, echipa de pe 4. In aceasta etapa, Palermo a batut-o pe Siena cu 2-1 in deplasare, golurile echipei lui Goian fiind reusite de Cavani in min 24 si Miccoli in minutul 58. Pentru Siena a marcat Calaio in minutul 80. Codrea a fost titular la Siena.

CODREA, IN SERIE B CU SIENA!

Codrea a retrogradat in Serie B cu Siena! Dupa 36 de meciuri, echipa lui Codrea e pe 19, cu 30 de puncte, la 10 puncte de ultimul loc care permite participarea in Serie A si in sezonul viitor.