Cristiano Ronaldo Juventus Torino Paulo Dybala Serie A Italia INCREDIBIL! Cristiano Ronaldo i-a REFUZAT golul CASTIGATOR lui Dybala! Interventia portughezului care a costat-o victoria pe Juventus
Data publicarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 19:24
Data actualizarii: Duminica 01 Decembrie 2019, 19:46

Juventus a pierdut primul loc din Serie A, dupa victoria lui Inter cu Spal.

Juventus a remizat pe teren propriu cu Sassuolo, 2-2, pierzand astfel pozitia de lider din Serie A, dupa ce Inter a castigat cu 2-1 meciul cu Spal.

Bonucci a deschis scorul in minutul 20, insa Boga a egalat rapid. In debutul reprizei secunde, Caputo a majorat diferenta pentru Sassuolo, insa Cristiano Ronaldo a egalat in minutul 68, din penalty.

Cristiano Ronaldo a fost protagonistul unei faze care ar fi putut sa ii aduca victoria lui Juventus, petrecuta la 2 minute dupa ce a inscris. "Batrana Doamna" a scapat pe contra-atac, iar mingea a ajuns la Dybala, care se afla in careu. Argentinianul si-a fentat adversarii si a tras la poarta, insa mingea sa a fost respinsa de Cristiano Ronaldo, cel care se afla in fata portii.