Il Giornale: "Chivu nu a mai avut momente de geniu! A fost prea defensiv"

Data publicarii: Luni 04 Februarie 2008, 11:00
Data actualizarii: Luni 04 Februarie 2008, 11:00
"NU A FOST LA POTENTIAL MAXIM"

Presa italiana nu l-a laudat pe Chivu dupa meciul castigat de Inter pe teren propriu, scor 1-0 in fata celor de la Empoli. Italienii au fost de parere ca fundasul lui Inter nu a fost la potential madaxim."Chivu nu a fost la potential maxim si asta deoarece a suferit o accidentare in timpul meciului. A lasat multe spatii de care au profitat Pozzi si Busce", a scris agentia Datasport, care l-a notat cu 6 pe internationalul roman.

Aceeasi nota i-a fost acordata si de cotidianul Il Giornale, care a scris: "Romanul a inceput in partea stanga, dar apoi a fost trecut in centru. Cu toate acestea nu a mai avut momente de geniu. A fost prea defensiv".
Cristian Chivu a evoluat pe toata durata partidei pe care Internazionale Milano a castigat-o cu scorul de 1-0, in fata formatiei Empoli, prin golul marcat de Zlatan Ibrahimovici, in minutul 34, din penalti. Chivu a suferit o usoara accidentare la glezna in repriza secunda, primind ingrijiri in afara terenului, insa a reusit sa revina in joc.