L-au lovit toate blestemele: Nigel de Jong RATEAZA tot sezonul dupa o accidentare suferita azi! Vezi ce s-a intamplat:

nigel de jong Italia
Data publicarii: Duminica 09 Decembrie 2012, 19:33
Data actualizarii: Duminica 09 Decembrie 2012, 19:34

Nigel de Jong a suferit astazi o ruptura in timpul partidei dintre AC Milan si AC Torino

Olandezul Nigel de Jong a suferit o ruptura la tendonul lui Ahile si va fi indisponibil mai multe luni, a anuntat antrenorul Massimiliano Allegri.

"Din nefericire, De Jong a suferit o ruptura la tendonul lui Ahile", a declarat Allegri, dupa meciul castigat de AC Milan, scor 4-2, cu AC Torino, in etapa a XVI-a.

De Jong a iesit de pe teren schiopatand in minutul 21. Pentru o astfel de accidentare, timpul de vindecare este in general de sase luni.

Mijlocasul in varsta de 28 de ani a venit la AC Milan in aceasta vara.

Rezultatele etapei a XVI-a din Italia:

Cagliari - Chievo 0-2

Au marcat: Paloschi '67, Thereau '87

La Chievo, Adrian Stoian a fost rezervă, iar Paul Papp a intrat pe teren în minutul 89, în locul lui Thereu.

Torino - AC Milan 2-4

Au marcat: Santana '28, Bianchi '80 / Robinho '40, Nocerino '53, Pazzini '61, El Shaarawy '76

Meciul Internazionale Milano - Napoli va avea loc tot astazi, iar intalnirile Sampdoria - Udinese si Bologna - Lazio sunt programate luni.