Romania 31-26 Spania! Eurofetele noastre au facut un meci PERFECT! Romania are nevoie de inca doua victorii! Vezi toate fazele meciului:

Romania Gheorghe Tadici handball Spania Handbal
Data publicarii: Duminica 09 Decembrie 2012, 19:01
Data actualizarii: Duminica 09 Decembrie 2012, 23:25

TRANSMITE-LE AICI UN MESAJ

FINAL DE MECI! Romania mai are nevoie de doua victorii cu Ungaria si Germania, iar muntenegrencele trebuie sa bata Ungaria!

Min 59: 31-26! 20 de secunde pana la final!

Min 58: Fetele noastre si-au revenit! Avem 5 goluri avans cu doua minute inainte de final! Nu se mai poate intampla nimic!

Min 54: Primim 3 goluri consecutive! 29-22! Haideti fetelor!

Min 50: Ibericele inscriu, Neagu reface imediat avansul de zece goluri! 29-19

Min 49: GOOL Bradeanu! Avem 10 goluri avans

Min 46: Cristina Neagu arunca puternic si acuza o accidentare. Stafful medical intervine imediat

Min 46: Begonia Fernandez inscrie din nou de pe pivot! Stanca marcheaza si ea la faza urmatoare

Min 45: Curea inscrie din nou! 26-17

Min 44: Meirosu greseste pasa, ibericele recupereaza si inscriu

Min 41: Ne apropiem de jumatatea reprizei secunde! Avem 9 goluri avans

Min 39: Iulia Curea inscrie cu o bolta superba peste portarita adversa!!!

Min 36: BRAVO FETELOR! Romania are 7 goluri avans! Bradeanu marcheaza cu o aruncare deviata de aparatoarele adverse

Min 35: Neagu inscrie si ea al cincilea gol! S-a facut 21-15

Min 34: S-a facut 20-14 intre timp. Curea si Nechita, cele mai bune marcatoare cu cate 5 goluri

Min 32: Stanca recupereaza pe semicerc si este faultata. 7 metri!!! Marta Mangue este eliminata doua minute

Min 32: Pinedo arunca de pe semicerc, Paula Ungureanu respinge din nou! BRAVO PAULA; portarita noastra are procendaj de peste 50%

Min 31: Romania incepe in forta repriza secunda si reusim sa ne departam la 4 goluri. 16-10

PAUZA!

Min 30: Pintea primeste ROSU dupa o lovitura in gat aplicata Martei Mangue

Min 30: Curea face 15-12. Mai sunt 20 de secunde pana la fluierul final al primei reprize

Min 29: Spania se apropie la 2 goluri

Min 27: Iulia Curea transforma inca un 7 metri! BRAVO IULIA!

Min 26: Fernandez inscrie din nou

Min 24: Nechita inscrie pe contra. Romania are trei goluri avans

Min 23: Iulia Curea inscrie de aceasta data de la 7 metri

Min 22: Curea rateaza de la 7 metri, dar Nechita recupereaza si inscrie. Fernandez inscris la faza urmatoare! 11-10

Min 21: Fernanez aduce Spania la doar un gol. Al patrulea gol inscris de pe pivot! 10-9

Min 20: Ada Nechita inscrie superb de pe extrema. 10-8

Min 19: Spania inscrie din nou in inferioritate. Carmen Martin este si ea eliminata la faza urmatoare

Min 18: Ionela Stanca marcheaza

Min 17: Gol Spania in inferioritate. 7-6

Min 16: Mengue face 7-5. Cristina Neagu este faultata pe atacul nostru, ibericele au o jucatoare eliminata pentru 2 minute

Min 15: Ionela Stanca obtine cu 7 metri, Bradeanu rateaza

Min 14: Ambele echipe reusesc sa isi concretizeze atacurile: 7-4

Min 11: Ibericele fac 5-3, Neagu inscrie si ea imediat. 6-3

Min 10: Bradeanu inscrie de la 7 metri. 5-2 pentru noi

Min 9: Paula Ungureanu face minuni in poarta! Al doilea 7 metri scos!!!

Min 8: Bradeanu inscrie

Min 7: APAAARAAA PAULAAA! Portarita nationalei a scos o aruncare de la 7 metri

Min 6: Meirosu ne aduce din nou in avantaj

Min 5: Ibericele egaleaza

Min 4: Nechita recupereaza mingea, scapa pe contra si inscrie fara probleme. 2-1 pentru Romania

Min 3: Neagu egaleaza

Min 2: Fetele noastre au avut primul atac, insa au ratat, iar Chavez a inscris pe contra-atac

A inceput meciul

________________________________________________________________________________________

Echipa nationala de handball a Romaniei a reusit astazi o victorie extrem de importanta contra Spaniei, in primul meci din faza grupelor principale ale Campionatului European din Serbia.

Fetele lui Tadici aveau nevoie de o victorie ca de aer, situatia fiind extrem de dificila in vederea calificarii. Handbalistele noastre au insa nevoie de o minune pentru a se califica in semifinalele turneului final, Romania fiind nevoita sa castige toate meciurile ramanse, iar Muntenegru sa invinga Ungaria.

Romania a inceput seria de foc cu Spania, Ungaria si Germania, cu o victorie la 5 goluri in fata ibericelor.