Harakiri pentru Juve cu Roma: vezi golul de poveste al lui Del Piero!

AS Roma juventus Italia
Data publicarii: Duminica 24 Ianuarie 2010, 07:45
Data actualizarii: Duminica 24 Ianuarie 2010, 07:56

Juventus si-a sapat singura groapa la Torino, pe Olimpico, unde a pierdut in minutul 93, scor 2-1!

Vezi aici rezumat video Juventus 1-2 AS Roma

Echipa lui Ferrara a deschis scorul prin eternul capitan Alessandro del Piero care i-a facut pe fani sa viseze frumos cu un gol in stilul caracteristic un super voleu trimis la coltul lung.

Si celalalt capitan, Francesco Totti, a iesit la rampa dupa ce a executat cu sange rece un penalty acordat pentru un fault al lui Grosso la Taddei.Buffon si-a lasat echipa cu un om mai putin pe teren dupa ce a fost eliminat pentru un fault criminal.

Riise in minutul 93 da lovitura de gratie lui Juventus care merge din ce in ce mai prost in Italia. Claudio Ranieri s-a razbunat pe fosta echipa si nu l-a salutat la final pe Ciro Ferrara si nici pe cei din conducerea lui Juventus.

MARCATORI:  Del Piero 6’, Totti, 23’, Riise 93'.